Connect with us

technokrata

Teszt: Xiaomi Redmi Note 4G – Érdemes feljegyezni

Mobil tesztek

Teszt: Xiaomi Redmi Note 4G – Érdemes feljegyezni

Ha nagyméretű képernyővel rendelkező telefont keresünk megfizethető áron, a Xiaomi újdonságát érdemes számításba venni!

A Xiaomi jelenleg szinte teljesen ismeretlen hazánkban, néhány rajongón kívül gyakorlatilag senki nem hallott az alig 5 éves márkáról. Mindez egyben azt is jelenti, hogy igen kevesen vennék számításba a vállalat termékeit a következő okostelefonjuk kiválasztásakor. Ez pedig igen nagy kár, hiszen ha ahogy a Redmi Note 4G is bizonyítja, érdemes velük számolni!

Csomagolás

A WayteQ Europe által hazánkban forgalmazott készülék egy egyszerű, Xiaomi logót tartalmazó dobozban érkezett. Ahogy a Redmi 2 esetén is, úgy itt is kínai feliratok uralták az alsó részt, sajnos még nem vagyunk akkora piac, hogy ezért külön dobozt tervezzenek nekünk.

IMG_1462

Belül a főszerep a Redmi Note 4G-é, alá kerültek a magyar illetve kínai használati útmutatók, a töltőfej és a microUSB kábel is. A gyártó úgy látszik, hogy hanyagolja a headsetet, hiszen sem a Redmi 2, sem a Note 4G dobozába nem került be ez a kiegészítő.

Külső

Miután kihámoztuk a fóliából az újdonságot, egyből rájöhetünk, hogy ez bizony nagy. Nem vészesen, de az 5,5”-es képernyő még most sem számít kicsinek. A 720p felbontású IPS megjelenítő nem tartozik a technológia élvonalba, viszont szép színekkel és széles betekintési szöggel operál. Úgy gondolom, hogy a 70 ezer forintos ár figyelembe vételével, aligha találunk ebben a kategóriában ilyen kvalitású megjelenítőt.

IMG_1461

Alatta a piros színben pompázó androidos érintőgombok foglalnak helyet, míg legfölül a 5 megapixeles előlapi kamerára és a beszélgetésekhez használatos hangszóróra lehetünk figyelmesek. A 3,5 mm-es jack és a kamerázáskor működő mikrofon a felső íven található, a microUSB csatlakozó ellenben az alsó részre került. Bekapcsolni a jobb oldalon tudjuk a Note 4G-t, illetve a hangerő is innen állítható.

IMG_1455

A hátlap sok érdekességet nem tartogat, a kidomborodó 13 megapixeles kamerát egy LED villanó segíti, illetve a krómozott Xiaomi logón túl a hangszóró rácsazatára figyelhet fel az érdeklődő. Ha leszedjük a fényes műanyagból készült hátlapot, akkor egy brutális, 3200 mAh-es akkumulátorral találkozunk. Annak már kevésbé örültem, hogy a SIM illetve a microSD kártya behelyezéséhez ki is kell vennünk az egységet.

Hardver/Szoftver

Miután összeszereltük a telefont, egy gombnyomás és máris a Xiaomi logóval találkozunk. A bekapcsolás rövid idő alatt végbemegy, ezután pedig a gyártó saját, MIUI névre keresztelt felülete néz velünk farkasszemet.

Screenshot_2015-03-19-14-16-17

Az Android 4.4 KitKat-re épített, dizájnos megoldás 4. kiadása futott a tesztkészüléken. A letisztult felület leginkább az Apple iOS rendszeréhez hasonlítható, hiszen hagyományos menűvel nem találkozhatunk, minden a főképernyőn foglal helyet.

Screenshot_2015-03-19-13-59-13

A négymagos, 1,6 GHz-es processzor és a 2 GB RAM kombinációja jó sebességet garantál, akadással szerencsére nem találkoztam. A fedélzeten olyan szoftverekkel találkozhatunk mint a fájlkezelő, az e-mail kliens, az iránytű vagy épp a hangrögzítő. Ezek mellett természetesen nem maradt ki a Google Play áruháza sem, illetve a Chrome böngészővel is találkozhatunk. Biztos ami biztos, a Xiaomi a saját fejlesztését is a felhasználó rendelkezésére bocsájtotta.

Screenshot_2015-03-19-13-59-55

Nem maradt ki a repertoárban a Biztonság névre keresztelt program sem, ez amellett, hogy ellenőrzi a fontosabb beállításokat, a vírusok és a rendszerben megtalálható nem használt fájlok után is kutat. Ha keveselnénk a beépített, 8 GB-nyi memóriát, akkor a Mi Cloud-ban további 5 GB-nyit vehetünk igénybe.

Multimédia

A hátlapon található 13 megapixeles kamera jókat ígér, azonban a megfizethető ár tükrében csalódnia kell annak, aki a DSLR fényképezőjének kiváltásán gondolkodik. Az f2.2-es fényerővel rendelkező CMOS szenzor 28 mm-es nagylátószöget is támogat, azaz technológiában nincs hiány. Az elkészült képeket elnézve azonban a szoftvert egy picit túlságosan is erősnek érzetem, hiába a papiron impozáns kamera, ha a szoftver a végén a túlságosan nagy zajcsillapítás elveszi a részleteket.

IMG_20150318_152711

Természetesen bulifotókra és más, átlagos mobilkamerák által sűrűn “lakott” területeken továbbra is számíthatunk a Xiaomi telefonjára, a kritikám is főképp csak azért született meg, mert a gyártó rendkívül hangzatos szavakkal igyekszik feltünést kelteni, ezt pedig nem minden esetben hozta a telefon ezen része. A szoftver egyébként HDR és Panoráma fotók készítését is lehetővé teszi, illetve akár halszem és mozaik stílusban is elkészíthetjük álmaink képét. Videót Full HD felbontásban rögzíthetünk, a felvételt pedig a hangerő le gombbal is elindíthatjuk. Az előlapi kamera igazi selfie királynak ígérkezik, hiszen még sötétben is értékelhető fotókat tudtam készíteni.

IMG_20150318_152650

Ha eluntuk a fotózást, hát hallgassunk zenét! A gyártó saját programja szám, előadó és dal kategóriákba rendszerezi a kedvenc muzsikáinkat. Ha akarjuk akkor egyedi equalizer beállításokra is lehetőség van, illetve a felhőből is szerezhetünk zenéket, ám az ázsiai szerverek miatt ez igen lassan megy és a kínálat nagy része sem ismert az országban. Nem maradt ki az FM-rádió sem, a funkció akár headset nélkül is működik, igaz a jobb eredményért azért érdemes cstlakoztatnunk egyet. A MiVideo névre hallgató videólejátszó a legtöbb ismert formátummal elboldogul, a hardver miatt azonban Full HD-nél nagyobb felbontású anyagokkal nem érdemes próbálkoznunk. A hangszóró nem szólt rosszul, igaz a kissé szerencsétlen, hátlapi kialakítás miatt az asztalra tett telefon jelentősen lehalkult.

Adatkommunikáció/Üzemidő

Ahogy az a nevében is benne van, a Note 4G már az LTE hálózatokkal is jó kapcsolatot ápol. Ha a kedvünk és a hálózati elérhetőség is úgy akarja, akkor akár 150 Mpbs-os sebességgel szörfölhetünk a világhálón. Ezen kívül megtalálható még az n-es szabványt támogató WiFi modul, illetve a készülék támogatja a Bluetooth 4.0-át és az A-GPS-t is. Az NFC sajnos most is kimaradt, reméljük ezt az utódban már pótolják! Ahogyan az várható volt, a nagy telefonban nagy aksi foglal helyet, de azért a 3200 mAh-es telep még itt sem számít átlagosnak. Nem is véletlen, hogy segítségével még a legaktívabb tulajdonosok is egy napot vígan kibírnak majd, az átlagos felhasználók pedig akár 2 napra is nélkülözhetik a töltőt.

Végítélet

Jött, látott és meggyőzött. A Redmi Note 4G megállja a helyét a piacon, a gyors szoftver, az erős hardver és a megfizethető ár kombinációja garantálja, hogy sokan ismerik majd meg a kínai márkát.



Szólj hozzá!

További Mobil tesztek

Xiaomi Redmi Note 4G

  Megjelenés éve: 2014
  Pro:  
  - Megfizethető ár
  - Korrekt hardver
  - Jó építési minőség
 
  Kontra:  
  - Nincs NFC
  - A csomagban nincs headset
 
  Méretek:  
  • kijelző mérete: 5,5"
  • kijelző felbontása: 1280 x 800 pixel"
  • kijelző típusa: IPS LCD"
  • eszköz mérete: 154 x 78.7 x 9.5 mm
  • tömeg: 0 gramm
 
  Hardver:  
  • processzor: Quad-core 1.6 GHz Cortex-A7
  • memória: 2048 MB
  • háttértár: 8 GB
  • bővíthetőség:  
  • kártya típusa: microSDHC
  • portok: microUSB, 3,5 mm jack
 
  Multimédia:  
  • kamera felbontás: 13 megapixeles hátlapi kamera, 5 megapixeles előlapi kamera
  • video chat:  
  • video felbontás: 1080p
  • FM rádió:  
  • 3D:  
 
  Hálózati adatok:  
  • mobil: GSM/LTE
  • WiFi: 802.11 b/g/n
  • Bluetooth: Bluetooth 4.0
  • GPS: A-GPS
  • NFC:  
 
  Szoftverek:  
  • op. rendszer: Android 4.4 KitKat
  • spec. szoftverek:
 
  Akkumulátor:  
  • gyári adatok: 3100 mAh
  • tapasztalat: Átlagos használattal 2 nap
 

ÖSSZEHASONLÍTÁS

Népszerű

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés
Hirdetés