Laptop
Microsoft a LinuxWord Expo-n
Az augusztusban tartandó LinuxWorld Expo egy új kiállítóval gyarapodik, a rendezvényen ugyanis a Microsoft is képviseltetni fogja magát.
Az Expo augusztusban (egészen pontosan 12-15 között) kerül megrendezésre, s a meghívottak illetve a kiállítók listája tegnap óta elérhető az Interneten. Ezen pedig feltűnt egy olyan cég neve, amelytől eddig meglehetősen távol állt a nyíltforrású szoftverek létrehozásának elve – a Microsoft is ott lesz a LinuxWordön.
Peter Houston, a Windows Szervertermékeinek főmenedzsere elmondta, hogy ez lesz az első lépés a Linux és nyíltforrású szoftveres közösség irányába. Meglehetősen nagy fordulat ez azután, hogy a redmondi cégnél nem egyszer a kommunizmus eszméjéhez hasonlították a nyíltforrású kezdeményezéseket.
S mit óhajt majd az óriáscég bemutatni a rendezvényen? Elsősorban a Windows CE .NET-et és a Windows XP Embeddedet kívánják propagálni a fejlesztőknek. Végső soron pedig szeretnének elindítani egy párbeszédet a Microsoft termékei és az ingyenes Linux lehetőségei kapcsán.
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/kutyuk/laptop/2002/07/05/microsoft-a-linuxword-expo-n/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]





