Így is tettem, a MediaPad M2 pedig fém házával, erős hardverével és szép képernyőjével igyekszik bebizonyítani, hogy a megfizethető árért egy igazán jó, már-már felsőkategóriás készüléket kapunk a pénzünkért. A tesztből kiderül, hogy vajon sikerült-e neki!
Csomagolás
Egy termékkel kapcsolatos első élmény mindig a csomagolásnál kezdődik. Ezt az Apple fejlesztette tökélyre, de szerencsére már mások is eltanulták.

Így nem meglepő, hogy a MediaPad M2 is egy takaros dobozból került a kezeim közé. Mellette a legfontosabb papírokat, a töltőfejet és egy microUSB kábelt helyeztek el a mérnökök.
Külső
A gyártó többi modelljéhez hasonlóan a MediaPad M2 is igen letisztult formavilággal rendelkezik. Az előlap leghangsúlyosabb része egyértelműen a 8 colos, 1920 x 1200 pixel felbontású képernyő. Az IPS technológiájú megjelenítő igen szép színekkel rendelkezik és a betekintési szögek is rendben vannak, tehát abszolút előnyére válik a készüléknek. Alatta a Huawei logóját, míg felette a 2 megapixeles előlapi kamerát és fényérzékelőt találjuk.

A fémházas újdonság előlapját még egy króm kerettel is feldobták, a nálam járt fehér-ezüst színben pompázó darab így igencsak jól néz ki. A táblagép oldalán végigfutó műanyag keret nem túlságosan így sikerült jól eldugni a microSD és a microSIM foglalatát is egy fedél mögé. A jobb oldalon feljebb a hangerőt állíthatjuk és a bekapcsolásra is itt van lehetőség, míg a microUSB és jack csatlakozókat felül dughatjuk be.

A sztereó hangszórók nem a használóval szemben, hanem az alsó és felső részen helyezkednek el. A hangminőséggel azonban így sincs probléma, hiszen ennek tuningolásában nem kisebb név, mint a Harman/Kardon vett részt. Ezzel ellentétben a kamera teljesen a Huawei munkája, ezt pedig a sík hátlap bal tetejére helyezték el.
Hardver/Szoftver
A bekapcsológomb hosszú lenyomása után azonnal dalolászni kezd a MediaPad M2, majd rövidesen megjelenik az Android 5.1-es verziója. Pontosabban nem is ezt látjuk, hanem az EMUI 3.1-es felületét, amely igen letisztult köntöst ad a Google rendszerére. Ez, akárcsak a többi Huawei eszközön, úgy most is igen gyorsan és jól működik, az ember nem érzi “tákolásnak” a hozzáadott funkciókat. Természetesen most sem kapunk hagyományos menüt, az applikációkat mind a főképernyőről érhetjük el.

A repertoárt olyan alkalmazások adják, mint a Tablet-kezelő, amivel a felesleges szemetet távolíthatjuk el a készülékről, vagy épp a WPS Office, amivel a dokumentumainkat kezelhetjük. Ezen kívül van még zseblámpa applikációnk, nagyítónk, felvevőnk és időjárás programunk is. Emellett kapunk témakezelőt is, innen különböző kinézeteket tölthetünk le az EMUI felületre. Természetesen nem maradtak ki a Google applikációk sem, tehát a Chrome, Gmail és Google Maps rajongók is megtalálhatják a kedvenc programjaikat. A 8 colos képernyőt kényelmesen feloszthatjuk, így egyszerre akár két alkalmazást is használhatunk.

Jó hír, hogy két alkalmazás egyszeri futtatása sem akasztja meg a hardvert, a 64 bites, Kirin 930-as lapkakészletű újdonság folyamatosan gyors sebességgel üzemel. Ezt főképp a 2 GHz-en üzemelő nyolc processzormagnak köszönhetjük, ami a 2 GB-nyi RAM-mal karöltve biztosítja a stabil működést. Ez utóbbi egyébként a 16 GB-os verzió sajátja, a Premium edition 32 GB-nyi memóriával és 3 GB RAM-mal érkezik.
Multimédia
Ma már nem készülhet táblagép kamera nélkül, így a mérnökök úgy gondolták, hogy egy 8 megapixeles egységre bízzák a képkészítés nehéz feladatát. A biztos siker érdekében egy LED villanó is került a hátlapra. A szoftver korrekt, gyakorlatilag a Huawei okostelefonjairól már ismert applikációt használjuk kissé felnagyítva. Ennek megfelelően készíthetünk HDR, Panoráma vagy épp utólag fokuszálható fotót is, illetve különböző filtereket is rátehetünk a képekre.

Nem maradt ki a Szépítés mód sem, itt a “tökéletes” szelfinket készíthetjük el, hiszen ekkor a szoftver digitálisan javítja az archibákat. Ha a tárhelyünk engedi, Full HD felbontásban, sztereó hanggal vehetünk fel videót, illetve time-lapse felvételeket is készíthetünk. Ez utóbbit mondjuk kevésbé értettem, szerintem ez tipikusan egy telefonos funkció, valószínűleg kevesen használják majd. Akár a videók, akár a fotók minősége többé-kevésbé megfelelő, de azért érződik, hogy gyakran túlzásba viszi a zajszűrést a szoftver és picit elmosódnak a részletek. Apróbb problémaként még azt is felfedeztem, hogy néha eltévesztette a fókuszt a szoftver, ilyenkor életlenek lettek a képek. A következő fotózás során már minden rendben volt, tehát valószínű, hogy a korai szoftver okozott problémát.

Ettől eltekintve túlságosan sok kritikát nem tudok megfogalmazni, a MediaPad M2 messze teljesíti amit fotózás terén egy táblagéptől elvárok. Messze felülmúlta viszont az elvárásaimat az, ahogyan ez a készülék megszólal. A Harman/Kardon logójával fémjelzett, sztereó hangszórókkal felszerelt hangrendszer ugyanis a legtöbb konkurensét nevetve lesöpri a színpadról. Amellett, hogy tisztán szólnak a magas és középhangok, még mélyekkel is találkoztam, ami figyelembe véve az alig 7,8 mm-es kialakítást, elég jó!

Valószínűleg sokat hozzátesz az élményhez, hogy a Huawei szerint a hangszórók önmagukban 42%-kal nagyobbak mint azok, amiket az elődmodellben találhattunk, illetve még egy SmartPA névre keresztelt erősítő is folyamatosan dolgozik a lehető legjobb hangzásért. A beépített zenelejátszó dalok, előadók, albumok és mappák szerint csoportosítja a zenéinket. A szoftver az EMUI felülettel megegyező külsőt kapott, így jól illeszkedik a táblagép egészéhez.
Adatkommunikáció/Üzemidő
Tesztalanyunk LTE támogatással is rendelkezik, azaz út közben is használhatjuk. A mai divatnak megfelelően azonban nem csak internetezni tudunk, hanem a telefonfunkciókat is használhatjuk, csakúgy, ahogyan azt minden más okostelefon esetén tennénk. Nemcsak telefonálni lehet, de SMS-t és MMS-t is írhatunk. Szerencsére a telefonálás csak kihangosítva, vagy headseten át működik, a fejlesztők nem követték el azt a hibát, hogy egy plusz, a beszélgetésekhez használható mikrofonnal is felvértezik a készüléket.

Gondoljunk csak bele, hogy néznénk ki az utcán egy 8 colos táblagépet a fülünkhöz tartva. A mobilhálózat mellett az otthoni hálózatokkal sincs gond, az ac-s WiFi szabványt is támogatja a MediaPad M2, illetve van még Bluetooth 4.0 is. Nem maradt ki a GPS sem, így óriás navigációs eszközként is működik a táblagép. Persze azzal számolni kell, hogy ilyenkor be kell szereznünk egy autós töltőt, hiszen a 4800 mAh-es akkumulátor biztosan nem bírná sokáig az intenzív használatot. Átlagos nyomkodás mellett azért nincs gond, napi 2 óra felhasználással számolva 2-3 napot gond nélkül elmegy a MediaPad M2.
Végítélet
A Huawei újdonságának tesztelése során egy pillanatig nem éreztem úgy, hogy bármi is hiányozna a modellből. A 80 ezer forint körüli árért tehát egy igen jó minőségű középkategóriás eszközt vásárolhatunk a pénzünkért, amiben nyolcmagos processzort, kiválóan szóló hangszórót és szép képernyőt találunk, a tetszetős, EMUI felülettel ellátott Androiddal egyetemben. Részemről tehát bátran ajánlom mindenkinek!