Connect with us

technokrata

8 év óta először csökkenhetnek a pc-eladások

Laptop

8 év óta először csökkenhetnek a pc-eladások

Iparági szakértők szerint 2009-ben, nyolc év óta először várhatóan csökkenni fognak a pc-eladások.

A gazdasági válság megroppantotta a pc-gyártók piacát, az eladások csökkenése a fejlődő piacokon is érezhető, pedig korábban ezek az országok voltak a fejlődés motorjai.

Egyre pesszimistábbak vagyunk – mutatott ár Loren Loverde, az IDC piackutató részlegének munkatársa. Elmondása szerint az IDC nemrégiben kiadott hivatalos előrejelzése szerint 4 százalékos pc-eladás növekedést jósoltak 2009-re, mely már szerintük nem tartható, sőt, elképzelhető, hogy visszaesik az értékesítés.

A Lenovo, a világ negyedik legnagyobb pc-gyártójának múlt héten bejelentett éves vesztesége is arra enged következtetni, hogy a cégek visszafogták informatikai költségvetésüket. A Microsoft még a múlt hónapban jelezte, hogy ez év első féléve még gyengébb lehet 2008 utolsó negyedévénél, amikor is a várt 10-12 százalékos pc piaci növekedés elillant. A pc gyártók számára fellélegzést jelenthetnek a netbookok megjelenései, melyek a laptopok egy új, kisebb, olcsóbb generációját jelentik.

Tovább
Hirdetés
Kapcsolódó cikkek


[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/kutyuk/laptop/2011/04/01/8-ev-ota-eloszor-csokkenhetnek-a-pc-eladasok/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]

További Laptop

Hirdetés

Népszerű

Hirdetés

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Hirdetés

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés