Connect with us

technokrata

Olcsóbb lesz a letölthető Office

Laptop

Olcsóbb lesz a letölthető Office

Legalábbis a dobozos változatnál. Office 2010 árak.

A Microsoft bejelentette következő generációs irodai alkalmazáscsomagjának árát. Nem meglepő módon ezúttal is több változatot kínál a redmondi gigász, melyek 70-500 dollárért lesznek megvásárolhatók. Legolcsóbb az úgynevezett Office Professional Academic változat, mely egy oktatási célokat szolgáló kiadás. Ennek letölthető (azaz sem dobozzal, sem telepítő DVD-vel, sem nyomtatott kézikönyvvel nem rendelkező) verziójáért kér majd 70 dollár a fejlesztő, miközben ugyanez a fenti kézzelfogható mütyürökkel együtt, tehát hagyományos kiszerelésben 100 dollárba kerül.

Az Office Home and Student tartalmazza a Word, Excel, Powerpoint, Onenote alkalmazásokat és az Office Web Apps-t, 120 dolláros szerezd-be-az-Internetről csomagban (azaz letöltve), míg a dobozos kiadás 150 dollárt kóstál majd. A Home and Business ezeken felül tartalmazza az Outlookot is, igen borsos felárért: ha letöltjük, 200, ha megvesszük, 280 dolláros áron juthat hozzá egy derék amerikai állampolgár. Végül ott az Office Professional, ami a korábban említett komponensek mellett még magába foglalja a Publishert és az Access-t is, 350 dollárért netes beszerzéssel, 500 dollárért dobozzal. (Megjegyzés – pontos magyar árak még nem ismertek. )

A fentieken túl a Home and Student változat elérhető lesz majd családi csomagolásban (Family Pack) is, amivel egyszerre három gépre telepíthető legálisan az Office 2010. A többi változat alapértelmezettként kétfelhasználós licenccel kerül forgalomba, míg a letöltések egyetlen PC-re való installálásra jogosítják fel a felhasználót.

Kérdés persze, hogy ezek az egyáltalán nem alacsony árak mennyire válnak majd be a Microsoftnál – a Google számos tekintetben kedvezőbb konstrukcióban kínálja irodai (igaz, webes) alkalmazásait; hogy csak egy példát említsünk. És mindezek mellett még ott vannak az olyan riválisok, mint a StarOffice, amely otthoni használatra ingyenes, és ebben a környezetben nagyjából mindent tud is, amire szükség lehet.

Redmond mindazonáltal bizakodó: az Office 2010 bétaváltozata iránti érdeklődés jelentősen meghaladja az Office 2007 bétáját kísérő figyelmet. Az új generáció próbapéldányát alig hét hét alatt több mint 2 millió ember töltötte le, ami nagyjából 40 ezer letöltést jelent napi szinten. Ez pedig egyáltalán nem kevés.

Tovább
Booking.com


[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/kutyuk/laptop/2010/01/06/olcsobb-lesz-a-letoltheto-office/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]

További Laptop

Booking.com
 

Népszerű

Technokrata a Facebookon

Booking.com
 

IoT-Magazin.hu

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés
Hirdetés