Laptop
Hétpecsét: ki lesz az ´Év információbiztonsági újságírója´?
Nyílt pályázati felhívás.
A Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület céljai között szerepel az információvédelem kultúrájának és ismereteinek magyarországi terjesztése. Ezen célukkal összhangban 2006-ban megalapították az „Év információbiztonsági újságírója” címet. A nyílt pályázati felhívás az egyesület által szervezett XIX. Információvédelem menedzselése címmel megrendezett szakmai fórumon résztvevők véleményei alapján került kialakításra. Jelentkezési határidői március 8., az eredmény március 22-én kerül ismertetésre.
A Hétpecsét Információbiztonsági Egyesületet 2004-ben 12 magánszemély alapította a már 2001 óta együtt dolgozó információbiztonsági szakemberekből álló „BS7799 Értékteremtő munkacsoport” értékeinek továbbvitelére.
A Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület céljai között szerepel az információvédelem kultúrájának és ismereteinek magyarországi terjesztése. Ezen célunkkal összhangban 2006-ban megalapítottuk az „Év információbiztonsági újságírója” címet.
A „XIX. Információvédelmi Szakmai Fórum” közel 100 érintettjét névtelenül megkérdezve a válaszadók 92%-a hasznos kezdeményezésnek tartotta a cím alapítását, és 78%-uk véleménye szerint az „Év információbiztonsági újságírója” címnek megfelelő és pártatlan kezelője a Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület.
Az „Év információbiztonsági újságírója” cím nyilvános pályázat alapján kerül kiadásra. A pályázat részletes kiírása az egyesület honlapján található, www.hetpecset.hu.
Az értékelést az egyesület vezetősége a szakmai fórum látogatói által megismert és súlyozott szempontok alapján végzik, melyek:
- Mennyire elmélyült ICT technológiai ismeretekről árulkodnak publikációi?
- Mennyire gyorsak, naprakészek az anyagai?
- Mennyire foglalkozik cikkeiben az információbiztonság gazdasági, szervezeti hatásaival?
- Milyen gyakran publikál információbiztonsággal kapcsolatos témát?
- Információbiztonsági publikációi hány embert érnek el?
- Elektronikus médiában elérhetők-e publikációi?
Az erkölcsi elismeréssel járó díj átadására az egyesület március 22-i XX. Információvédelmi Szakmai Fórum”-án kerül sor.
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/kutyuk/laptop/2006/03/07/hetpecset-ki-lesz-az/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]





