Dotkom
Nem megy a HTC-nek
Szerény profitot termelt az első negyedév során a tajvani vállalat.
Nyilvánosságra hozta az első negyedévre vonatkozó adatait a tajvani vállalat. A bevételük a 2014 negyedik negyedévi adatokhoz képest közel 30%-al csökkent, a januártól márciusig tartó időszak során 2,02 milliárdról 1,4 milliárd dollárra esett vissza. Nincs okuk pezsgőt bontani a nettó bevételük láttán sem, hiszen az mindössze csekély 2,8 millió dollár volt.
A bruttó árrés is megszenvedte ezt a negyedévet, a 2012-es utolsó 3 hónap adataihoz képest 4,7%-os csökkenéssel 20,3%-ra esett vissza. Pozitív viszont, hogy a tajvani gyártó sikeresen lefaragta működési költségeit, méghozzá nem is kevéssel, az előző negyedévi 4 milliárd dollárról 2,9 milliárdra.
A vállalat mindentől függetlenül pozitívan tekint a jövőbe, a következő 3 hónap során már növekvő bevételt illetve nagyobb bruttó árrést prognosztizálnak.
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/egazdasag/dotkom/2013/05/03/nem-megy-a-htc-nek/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]







