Dotkom
Minden tizedik számítógép mobilnetet használ Európában
Tavaly év végén az internetre kötött számítógépek 11,6 százaléka, körülbelül tizennégy és félmillió PC csatlakozott a világhálóra mobil szélessávú technológia segítségével – írja a HWSW.hu.
Tavaly 74 százalékkal nőtt azoknak a PC-knek a száma Európában, melyek HSxPA adatkapcsolatot használtak az internet eléréséhez, derül ki a Berg Insight felméréséből. A piackutató cég szerint a 2014-ig évente harminc százalékkal nő majd a mobilinternet felhasználóinak a száma a kontinensen és öt év múlva már hetven millióan fognak mobil szélessávú elérést használni.
Az Egyesült Államokban jelenleg az összes szélessávú internet kapcsolatnak csupán a négy és fél százaléka mobilinternet, a piackutató szerint ezért a tengerentúlon az európainál nagyobb mértékben, évente 43 százalékkal nő majd a mobilinternetet használó ügyfelek száma, és öt év alatt elérheti a harmincötmilliót – írja a HWSW.hu.
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/egazdasag/dotkom/2011/04/01/minden-tizedik-szamitogep-mobilnetet-hasznal-europaban/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]





