Dotkom
iPhone-ra is jön a Hitachi GazoPa szolgáltatása
A Hitachi pénteken jelentette be a GazoPa iPhone alkalmazás megjelenését. A program képek alapján keres hasonló képeket az interneten.
A GazoPa ingyenesen elérhető az App Store-ban, és fő funkciója, hogy egy előttünk lévő tárgyról készített fotó alapján próbálja azt megtalálni az interneten. Mivel a GazoPa színek és formák alapján keres, a felhasználónak egy betűt sem kell beütnie a kereséshez.
A fotós képkeresés mellett, rajzok alapján is tud keresni az alkalmazás, ami egyébként az egyik legnépszerűbb szolgáltatása a webes verziónak, a GazoPa.com-nak. A kereséseket szűrni is lehet, az alapján, hogy inkább a színek, formák, vagy elrendezés legyen az elsődleges szempont, írta meg a Japan today.
#cod1#
A GazoPa a Hitachi webes képkereső motorja, ami jelenleg privát béta tesztelési fázisban van, meghívással, illetve várólistán keresztül lehet bekerülni. A szolgáltatás lehetővé teszi, hogy ne csak szavak alapján, hanem saját fotóink, vagy rajzunk segítségével találhassunk meg egy képet az interneten.
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/egazdasag/dotkom/2011/04/01/iphone-ra-is-jon-a-hitachi-gazopa-szolgaltatasa/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]





