Dotkom
Amerikában vásárol cégeket az EADS
Amerikában vásárol cégeket a European Aeronautic, Defence & Space Co. Az egyik legjelentősebb európai repülőgépgyártó és hadiipari vállalat a világ legnagyobb katonai piacára szeretne betörni.
Több felvásárlást is tervez Amerikában, az egyik legnagyobb európai repülőgépgyártó és hadiipari vállalat a European Aeronautic, Defence & Space Co., egyenként legfeljebb ötszázmillió dollárért. “Sok területen szeretnénk beruházni. Elektronikai, érzékelőket gyártó és kommunikációval foglalkozó cégeket is vizsgálunk.” – nyilatkozta a Bloomberg-nek Ralph Crosby a cég egyik vezetője a Pars Air Show kiállításon.
A EADS másfél milliárd dollár bevételt tervez erre az évre az amerikai eladásaiból, az összeg a legnagyobb része katonai helikopterek értékesítéséből származik majd. A cég három éve nyerte meg az amerikai hadsereg, mentő és felderítő feladatokat ellátni képes helikopterek gyártói számára kiírt pályázatát, és 322 helikopter elkészítését vállalta.
A német – francia – spanyol vállalat tovább növelhetné a bevételeit, ha az amerikai hadsereg a gépeit a levegőben üzemanyaggal ellátó repülőit is a cégtől vásárolná. Bár a gépek beszerzésére kiírt pályázatot az EADS a Northrop Grumman nevű céggel közösen korábban megnyerte, a Boeing megtámadta a döntést és elérte, hogy felbontsák a szerződéseket. Az ügyet idén tárgyalják újra.
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/egazdasag/dotkom/2011/04/01/amerikaban-vasarol-cegeket-az-eads/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]





