Dotkom
Megszokható a Sony Ericsson P1i
A hagyományos kialakítású Sony Ericsson P1i sem dizájnjával, sem funkcionalitásával nem okozott különösebb meglepetést.
A QVGA érintőképernyős és a Qwerty billentyűs okos telefon Symbian operációs rendszerrel rendelkezik, amely 160 megabájt belső – Memory Stick Micro kártyával tovább bővíthető – memória felett uralkodik. Bár külsejét tekintve nagy a hasonlóság a gyártó M600i típusával, méretei kisebbek: hossza 106, szélessége 55, vastagsága pedig 17 milliméter.
Bár tesztünk során a 2,6 colos képátlójú, 320×240 pixeles felbontású és 262 ezer színárnyalatú érintőkijelző ujjal is egészen használhatónak bizonyult, a készülék bal oldalán elhelyezett görgető nagyon hasznos a menüpontok közötti gyors váltásoknál.
A lehajtható, illetve leszedhető flippet kivéve a Qwerty billentyűzet a hagyományos vonalat követi, szinte teljesen megegyezik a M600 típusnál használt gombsorral, csupán számsora lett piros színű, ami azt a nemzetközi véleményt látszik alátámasztani, amely szerint csupán szimpla verziófrissítésről, marketingfogásról van szó. A sokat vitatott billentyűk kétségkívül lehetnének nagyobb méretűek, bár egy-két nap használat után megszokható. Különböző internetes fórumokon többen is arról számolnak be, hogy a P1i kamerája pár nap használat után egyszerűen felmondja a szolgálatot, teljesen működésképtelenné válik, fotózni, illetve videózni sem lehet vele. Mi ezt egy hét használat után sem tapasztaltuk.
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/egazdasag/dotkom/2007/09/04/megszokhato-a-sony-ericsson-p1i/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]






