Dotkom
A Sharp bejelentette full HD kijelzős okostelefonját
Nem egy csúcstelefon, de árban viszonylag versenyképes lett az Aquos SH930W.
A hongkongi bemutató sorban a második állomás, ahol a gyártó bemutatta a készüléket. Először Oroszországban jelentették be az okostelefont, ezt követően pedig az 1997-ban Kínához visszacsatolt, de speciális jogosultságokkal bíró Hongkongban haknizott vele a Sharp. Ami furcsa, hogy az oroszoknak jóval drágábban kínálják a készüléket, mint a kínaiaknak, ugyanis míg Moszkvában 21990 rubelről (154 ezer forint) beszéltek, addig Hongkongban már csak 4488 hongkongi dollárt (125 ezer forint) kérnének el érte. Valószínűleg közelebb van a város a gyárhoz (kevesebb szállítási költség) vagy esetleg kisebb illetéket kell utána fizetni. Mindenesetre a készülék egyik legvonzóbb tulajdonsága maga a 1080p-s kijelző, mely 5 hüvelykátmérőjű. A kétmagos processzor 1.5 GHz-es órajellel azonban már kevésbé, ugyanis a mai csúcsmodellek inkább már négymagos procival vannak szerelve, ráadásul hamarosan jöhetnek a nyolcmagos megoldások is.
A Sharp Aquos SH930W-ben 2 GB RAM található, elsődleges kamerája 8, másodlagosa pedig 2 megapixeles lett. Beépített tárhelye 32 GB. A Sharp is érzi, hogy a legvonzóbb tulajdonsága a kijelzője, így a reklámhadjáratot is eköré építették (lsd. az alsó képen). Sajnos a négymagos processzor nem ártana az ekkora pixelszám alá.
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/kutyuk/2012/12/03/a-sharp-bejelentette-full-hd-kijelzos-okostelefonjat/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]







