Connect with us
Hirdetés

technokrata

Internetes mérföldkőnél Ausztrália

Dotkom

Internetes mérföldkőnél Ausztrália

Az ausztrál kormány bejelentette, hogy egy nagyszabású projekt keretében kiterjesztik a szélessávú internet-hozzáférést az egész országban.

Kevin Rudd miniszterelnök szélessávú holtágnak nevezte Ausztráliát, és a projektet a 19. századi vasútépítési lázhoz hasonlította. A miniszterelnök kizárta a közbeszerzés lehetőségét, a kormánynak így 43 milliárd ausztrál dollár, vagyis 30 milliárd amerikai dollárnak megfelelő összeget kell majd befektetnie. A miniszterelnök még 2007-es politikai kampánya során igért gyors és megfizethető szélessávú hozzáférést az ausztráloknak.

A szingapúri Optus és a kanadai Axia Netmedia cégek pályáztak volna a tenderen, ám ők csak 12 megabites hozzáférést építettek volna ki, írja a BBC News. Szakértők azonban meggyőzték a kormányt arról, hogy lakásokig érő üvegszál a hosszú távú megoldás, mely az ausztrál háztartások 90%-ban lesz elérhető.

A miniszterelnök az ausztrál történelem legnagyobb infrastruktúra-építő projektjének nevezte a tervet, melynek nagy feladata lesz az ország gazdaságának “feltöltésében”. A kiépítés a jövő év elején kezdődhet meg, és a kormány várhatóan öt év működés után fog megválni a hálózattól. Ausztrália legnagyobb telekom cégét, a Telstrát kizárták a tenderből, de a kommunikációért felelős miniszter Stephen Conroy szerint meg fogják hívni a céget az új projektbe.

Tovább
Hirdetés
Kapcsolódó cikkek


[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/egazdasag/dotkom/2011/04/01/internetes-merfoldkonel-ausztralia/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]

További Dotkom

Hirdetés
Hirdetés

Népszerű

Hirdetés

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Hirdetés

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés