Smart home
A könyvtárból is lehet majd kölcsönözni a Sony olvasójával
Érintőképernyős, ezer kötet tárolására alkalmas elektronikus könyvolvasót hoz forgalomba a Sony decemberben, mellyel amerikai könyvtárak honlapjairól is le lehet majd tölteni különböző kiadványokat.
Érintőképernyős, ezer kötet tárolására alkalmas elektronikus könyvolvasót dob piacra a Sony decemberben. A drótnélküli internet kapcsolattal ellátott készülék felhasználói amerikai könyvtárak honlapjairól, és a Google közel egymillió kötetet tartalmazó oldaláról is letölthetnek majd könyveket a Daliy Edition nevű készülékre, melyet 399 dollárért fognak árusítani.
A New York-i és a Chicago-i könyvtárakból a Sony készülékével elektronikus köteteket kölcsönzőknek, a papírkönyveket kivevőkkel szemben soha nem majd késedelmi díjat fizetniük, a későn visszajuttatott példányok után a kölcsönzött könyvek ugyanis 21 nap után automatikusan törlődnek majd a készülékről.
“Ha kijön a Sony új olvasója, a Kindle a már csak egy túlméretezett számológépnek fog tűnni”- írta az új eszközről Sarah Rotman Epps a Forrester Research elemzője a blogján. A Sony új könyvolvasója a cég saját formátuma helyett a nyílt ePub szabványt fogja támogatni, így a leendő tulajdonosai sokkal több forrásból szerezhetnek majd be könyveket hozzá, mint a korábbi Sony modellek felhasználói, írja a BBC.
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/kutyuk/smart-home/2011/04/01/a-konyvtarbol-is-lehet-majd-kolcsonozni-a-sony-olvasojaval/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]




