Smart home
2007 a tapogatás éve lesz?
Mindent, minél több ujjunkkal – videó.
Egy hónapja számoltunk be a Microsoft surface computeréről, vagyis arról a fejlesztéséről, mely az érintőképernyős kommunikáció lehetőségeit terjesztheti ki jelentősen. A kezdetben csak nagy, szórakoztatóipari felületeken (például kaszinókban) megjelenő számítógép – Redmond reményei szerint – előbb-utóbb meghódíthatja az otthonokat is, például a fürdőszoba tükre helyett/mellett válhat az életünk részévé. Hasonló terveket dédelget az Apple is, Iphone telefonjával, mely szintén nélkülöz minden hagyományos nyomógombot, pusztán a képernyő megérintésének interakciójára hagyatkozik.
Mi a különleges ezekben a készülékekben? Nos, az, hogy immár egyszerre több érintést (multi touch) is képesek értelmezni, vagyis nem csak egyetlen ceruzával böködhetjük a felületet, hanem egyszerre akár több ujjal is „neki eshetünk” a készüléknek. Ezt szeretné meghonosítani a hordozható számítógépekben is a Microsoft, ezért nemrég bejelentette a laptopokkal kompatibilis multi touch kijelzőjét. A felület alatt található érzékelők jelenleg még csak a képernyő egy részét képesek figyelni, viszont egyszerű, és ami talán még fontosabb, olcsó megoldással szolgálnak a többérintős kijelzőkre áhítozó felhasználóknak.
A Microsoft Research által létrehozott megoldás infravörös szenzorai egyelőre nem működnek olyan tempóban, ahogy az elvárható lenne, de mivel a fejlesztés még csak prototípus állapotban van, sokat gyorsulhat a hétköznapi életben való megjelenésig. Addig is érdemes megnézni működés közben a technikát (lásd beágyazott videó).
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/kutyuk/smart-home/2007/06/25/2007-a-tapogatas-eve-lesz/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]





