Dotkom
Mi kell ahhoz, hogy ne törjenek be a gépedre?
Hasznos konferencia indul a jövő héten, ahol erre a kérdésre is választ kapsz!
Negyedmillió forinttól több millióig terjedhet az ORFK szerint a zsarolóvírusok által követelt összeg. Néhány hónapja egy ilyen kártevő támadta meg a veszprémi megyei kórházat is, ami miatt leállt az intézmény informatikai rendszere. Éppen ezért a nagy szervezetektől a magánszemélyekig senki sem veszíthet éberségéből, amikor a kibertérben, vagyis például az interneten mozog. 5 vezető kibervédelmi cég képviselőjét kértük meg arra, hogy mondják el nekünk, vajon hogyan lehetünk éberek a kibertérben, és mi kell ahhoz, hogy felkészülten nézhessünk szembe az esetleges támadásokkal. Az biztos, hogy tudatosság és folyamatos figyelem nélkül nem megy. A Cisco, az S&T, a Palo Alto, a Sicontact és a T-Systems egy-egy képviselője segít.
- Tudd, hogy kik az ellenségeid!
Greg Day, a Palo Alto Networks alelnöke szerint csak akkor tudunk hatékony védekezési stratégiát kialakítani, ha folyamatosan szemmel tartjuk a veszélyforrásokat. Tudnunk kell azt, hogy kik az ellenségeink, és kritikus fontosságú tisztában lennünk azzal, hogy mi motiválja a rosszakaróinkat.
- Tudatosság!
Csordás Szilárd, a Cisco Magyarország mérnök-tanácsadója a tudatosságot emeli ki mindenek előtt. A biztonság nem csak az IT feladata kell, hogy legyen, hanem minden egyes alkalmazotté! Tudatosan és felelősségteljesen kell bánni a saját és a céges digitális értékekkel, a tetteinknek ugyanis következménye lehet. Dani István, a T-Systems IT-biztonsági kompetenciaközpontjának vezetője úgy véli, hogy ez a tudatosság kell ahhoz, hogy felkészüljünk az adatainkra leselkedő veszélyekre. Csak így észlelhetjük az incidenseket és így tudjuk sikeresen levezényelni az elhárítást, csökkenteni a károkat.
- Állandó figyelem!
Kunos Imre, az S&T IT-biztonsági üzletágának vezetője azt mondja, hogy egy pillanatra sem lankadhat a figyelmünk. Nem bízhatunk senkiben és semmiben, csak így őrizhetjük azt, amit ránk bíztak az informatika világában. Greg Day hasonlóan kiemelte a külső fenyegetésekre fordított folyamatos figyelmet. Ezek a fenyegetések ugyanis jelentősen befolyásolják, hogy aztán egy szervezet hogyan építi fel a belső védekezési mechanizmusát.
- Gyanakvástól az eszközökig
Csizmazia-Darab István, az ESET termékeit is képviselő IT biztonsági szakértő szerint fontos, hogy folyamatosan képezzük magunkat. Ez nélkülözhetetlen minden biztonságtudatos felhasználó számára, hiszen egy rosszindulatú támadásokkal zsúfolt korban élünk. A biztonsághoz szükség van az egészséges gyanakvásra. Minden eszköz érintett, a routertől a PC-n át az okostelefonokig. Fontos az erős jelszó, de még a közösségi oldalakon való megfontolt viselkedés is.
Még többet megtudhatsz az ország és a világ legjobb kibervédelmi szakértőitől szeptember 27-28-án az ITBN-en, a régió legnagyobb kiberbiztonsági konferenciáján. Regisztrálj most a www.itbn.hu weboldalon.
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/egazdasag/dotkom/2016/09/21/mi-kell-ahhoz-hogy-ne-torjenek-be-a-gepedre/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]







