Dotkom
Döntött az amerikai kongresszusi bizottság: nem bíznak a Huawei-ben és a ZTE-ben
Egy 11 hónapos vizsgálat zárult le ezzel a döntéssel.
Az amerikai Kongresszus anyagokat gyűjtött, mérlegelt és arra jutott, hogy egyik kínai gyártóban se bízik meg maradéktalanul, nemzetbiztonsági kockázatokat rejt mind a Huawei, mind a ZTE. A záródokumentum szerint mindkét kínai gyártó elutasította az együttműködést az amerikai hatóságokkal a nyomozás során, amelyre csak az lehet a magyarázat, hogy valószínűleg összejátszanak a kínai kormánnyal. Leírták azt is, hogy megvannak a hiteles forrásaik, mely szerint a Huawei a legmagasabb szintig benne van a korrupcióban, a vesztegetésben, a szerzői jogok megsértésében, a cég magatartása pedig diszkriminatív.
A ZTE szerint a nyugati beszállítók lobbija nyert, a Huawei pedig megalapozatlannak találta a jelentést, amely szerinte veszélyezteti az amerikai munkahelyeket és az innovációt is. A Huawei a világ második legnagyobb telekommunikációs eszközöket beszállító cége, a ZTE pedig az ötödik. Mint ismeretes, a Huawei és a ZTE is hálózati fejlesztéseket tervezett az Egyesült Államokban, azonban ez az amerikai kormánynak nem igen tetszett, ugyanis szerintük komoly nemzetbiztonsági veszélye lehet annak, hogy kínai cégek belenyúlhatnak a telekommunikációs hálózatukba. Többen is hangoztatták korábban, hogy a Huawei-t és a ZTE-t tulajdonképpen a kínai kormány pénzeli.
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/egazdasag/dotkom/2012/10/08/dontott-az-amerikai-kongresszusi-bizottsag-nem-biznak-a-huawei-ben-es-a-zte-ben/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]






