Dotkom
Váltságdíjat követel fájljainkért egy új trójai
Újabb túszejtő vírust sikerült azonosítaniuk a biztonsági szakértőknek a napokban, amely a gépén tárolt dokumentumok titkosításával próbálja meg rávenni a felhasználókat egy viszonylag nagy összeg átutalására – írja a Pcforum.hu.
A program egy látszólag legitimnek tűnő, a netről letölthető frissítés képében kerül azoknak felhasználók gépére, akiket sikerül a trójai állomány elindítására rávenni, ahol aztán szorgosan titkosítani kezdi az elérhető szinte összes dokumentumot, többek közt a Word a PDF és a JPEG fájlokat. Ha a felhasználó aztán megpróbálja a szóban forgó fájlok bármelyikét a gépén megnyitni, a trójai által telepített rendszerbővítés egy, az eredeti Windows hibaüzenetekre nagyon hasonlító figyelmeztető ablakot jelenít meg, amelyben arról tájékoztatja gyanútlan áldozatát, hogy a szóban forgó állomány ismeretlen okból megsérült – szerencsére azonban lehetőség van visszaállításukra egy bizonyos FileFix Pro 2009 nevű segédprogram segítségével, amelynek letöltését mindjárt fel is ajánlja.
A FileFix valóban vissza is képes állítani a természetesen az utóbbit is kifejlesztő hackerek által írt trójai révén elérhetetlenné vált állományokat, erre azonban ingyen – a klasszikus trial változatok mintájára – csak egyetlen alkalommal hajlandó, a további fájlok dekódolására pedig 50 dollár átutalásával vehető rá. Szerencsére a vírust felfedező szakemberek kifejlesztettek egy ingyen letölthető Anti FileFix nevű alkalmazást, ami pénz átutalása nélkül is dekódolja a foglyul ejtett fájljainkat – olvasható a Pcforum.hu informatikai magazin cikkében.
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/egazdasag/dotkom/2011/04/01/valtsagdijat-kovetel-fajljainkert-egy-uj-trojai/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]





