Dotkom
Feltörték a Sky News oldalát
Feltörték a Sky News tévéadó honlapját, és átalakították a három legnagyobb angol párt vezetőjének a vitájával foglalkozó részét.
Angliában a legnagyobb pártok vezetői még sohasem szerepeltek együtt egy televíziós vitaműsorban a választások előtt. Robert Murdoch a News Corporation alapítója és a Sky tévéadók tulajdonosa néhány hete kezdeményezte, hogy a brit pártvezetők változtassanak ezen a politikai tradíción és a szigetország történetében először vitázzanak egymással egy tévéműsorban.
A médiamogul azzal indokolta a kezdeményezést, hogy az összes angol parlamenti pártot érintő botrány, melyet a költségtérítésükkel visszaélő képviselők lebukása váltott ki, megrendítette az emberek bizalmát a politikában, és egy nyilvános vita segíthetne visszaszerezni azt. A kezdeményezés támogatására Murdoch petíciót indított a Sky News honlapján, melyet idáig már közel kilencezren írtak alá. A kezdeményezés azonban, a jelek szerint nem nyerte el mindenkinek a tetszését.
Egy hacker tegnap este feltörte a Sky News oldalát, és átalakította a politikusok vitájáért indított petíciót közlő részét. A Vezetők Vitája feliratot A Semmitmondás Vitájára javította, a politikusok képét pedig Robert Murdoch mosolygó fényképével cserélte le.
Az oldalt feltörő hacker lecserélte a Sky tulajdonosának a kezdeményezését bemutató szöveget is, és “Az okok, amiért ez a javaslat bűzlik” című írását közölte a helyén. A hacker többet között azt írta, hogy a televíziós vitaműsorok nézői az előadói képességük, nem pedig a mondanivalójuk alapján ítélik meg a szavazataikért versengő politikusokat, és ez nem az a fajta program, amit át kellene venni az amerikai médiából. A hacker szerint ha egy televíziónak az a célja, hogy segítse a szavazókat abban, hogy tájékozottan döntsenek arról, hogy kire adják a voksukat, akkor viták helyett elemző műsorokat kellene adnia, ha ezt képes megoldani az időjárással és a krikettel foglalkozó hírek sokaságának a közlése mellett.
A Sky News módosított honlapja néhány órán át volt elérhető, az oldal üzemeltetői azóta helyreállították a petícióról szóló részt.
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/egazdasag/dotkom/2011/04/01/feltortek-a-sky-news-oldalat/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]




