Dotkom
Lehagyta az Apple a Microsoftot
A két legendás számítástechnikai vállalat, az Apple Inc.
és Microsoft Corp. vetélkedésének több mint 35 éves története újabb fordulatához érkezett: az Apple piaci értéke alapján lehagyta a Microsoftot, s ezzel átvette tőle a világ legnagyobb technológiai cége megtisztelő címet. Az előbbi vállalatot a szerdai tőzsdei kereskedésben 222 milliárd dollárra, az utóbbit 219 milliárdra értékelték a befektetők. A Microsoft ugyanakkor tavaly jóval nagyobb, 58,4 milliárd dolláros árbevételt ért el, szemben versenytársa 36,5 milliárdjával, és profitja is nagyobb, 14,6 milliárd dollár volt, szemben az Apple 5,7 milliárdjával.
A két társaság a személyi számítógépek megjelenésének hajnala óta csatázik egymással, az Apple mostanáig 1989-ben tudta utoljára megelőzni a Microsoftot. A cég a kilencvenes években folyamatosan csődveszélyben volt, csak lelkes, de szűk rajongótáborának köszönhette túlélését. Az Apple 2001-ben dobta piacra az iPod hordozható zenelejátszót, amelyen az internetről letöltött kedvenceiket hallgathatják a zenerajongók. Ezzel a termékkel még a Sonyt, a walkman feltalálóját is a futottak még kategóriájába utasították a zsebzene piacán. Az iPhone-nal pedig az Apple kínálta az első elérhető árú, érintőképernyős okos mobiltelefont a fogyasztóknak és a héten Európában is bemutatja iPad táblakomputerét. “Ketyeréi” felkeltették az érdeklődést a hagyományos Apple Macintosh komputerek iránt is.
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/egazdasag/dotkom/2010/05/27/lehagyta-az-apple-a-microsoftot/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]






