Dotkom
A kisrészvényeseknek adtak igazat a Telekom-perben
A Magyar Telekom tájékoztatatása szerint a 2008 április 25-i közgyűlési határozatokra vonatkozó perben a Legfelsőbb Bíróság is jóváhagyta azt a döntést, amely a 2008-as közgyűlés határozatait hatályon kívül helyezte.
A 2008. május 23-án két kisrészvényes által indított perben 2009. május 13-án kihirdetett elsőfokú, a 2008. április 25-i közgyűlési határozatokat (egy eljárási jellegű határozat kivételével) hatályon kívül helyező ítélet jogerőre emelkedett, mivel a Magyar Telekomot képviselő ügyvédi iroda igazolási kérelmét a Fővárosi Ítélőtábla 2009. november 2-án kelt – a Magyar Telekom által 2009. december 8-án kézhez vett – végzésében elutasította és ezen végzést a Legfelsőbb Bíróság 2010. február 16-án kelt – a Magyar Telekom által 2010. március 22-én kézhez vett – végzésében helybenhagyta. A Legfelsőbb Bíróság végzésével szemben további fellebbezésnek nincs helye.
Amint azt korábban közzétettük, az ítéletnek való megfelelés céljából a 2010. április 7-i éves rendes közgyűlésen a hatályon kívül helyezett határozatokat megerősítő közgyűlési határozatok meghozatalát javasoljuk a részvényeseknek – írja a Magyar Telekom bejelentésében.
Amint azt korábban szintén közzétettük, a fent említett elsőfokú ítélet 2009. július 7-i hatállyal helyezte hatályon kívül a tárgyát képező közgyűlési határozatokat, ideértve az osztalékra vonatkozó határozatot is. Ebből következően a 2007. évre vonatkozóan 2009. július 6-ig kifizetett osztalék változatlanul osztaléknak minősül, a részvényesekre nézve az ítélet semmilyen kötelezettséggel, illetve tennivalóval nem jár.
Nem zárható ki teljesen, hogy a Magyar Telekomnak a fenti ítélettel kapcsolatban további társasági jogi lépéseket kell tennie. Nem tudjuk egyértelműen kijelenteni továbbá, hogy ezen ítéletnek nem lesznek egyéb, jelenleg előre nem látható hátrányos hatásai a Magyar Telekomra nézve – közölte a cég.
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/egazdasag/dotkom/2010/03/23/a-kisreszvenyeseknek-adtak-igazat-a-telekom-perben/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]





