Connect with us
Hirdetés

technokrata

8 javítás a Windows és Office hibákra

Dotkom

8 javítás a Windows és Office hibákra

A jövőhét eleje ezúttal nem lesz kritikus fontosságú a rendszergazdák, és minden Windows-felhasználó számára; avagy érkezik a “Patch Tuesday Light”.

A Microsoft közzétette, hogy a jövőhét kedden kibocsátani tervezett patch-csomag ezúttal 8 sebezhetőséget iktat ki, és ezúttal egy sem lesz kritikus fontosságú. Voltaképp eg Patch Tuesday Light vár ránk a jövő héten. A Windows-t és az Office-t érintik majd a frissítések, a nemrég általunk is ismertetett VBScript sérülékenység azonban még nem kap update-et. Jerry Bryant, a vállalat vezető biztonsági kommunikációs menedzsere egy blogbejegyzésben árulta el, hogy a patch hiánya ellenére a Microsoft folyamatosan figyelemmel követi a sebezhetőséget.

Ismeretes, hogy 2008 októberétől Redmond már a hivatalos megjelenés előtt megosztja az IT-szakemberekkel a hibákhoz készített javítások részleteit, így a projektben részt vevő rendszergazdák hamarabb tudnak reagálni. Emellett szintén azóta létezik az úgynevezett exploitability index – ez egy olyan mérőszám, amely segít fontossági sorrendet felállítani a kiadott patch-ek között.

Az update-ek elérhetőségéről részletesen be fogunk számolni.

Microsoft veszélyesség-besorolási lista
Kritikus (critical) – Ezt a minősítést akkor kapja egy sebezhetőség, ha anélkül válik kihasználhatóvá (például egy internetes féreg által), hogy ahhoz szükség lenne felhasználói beavatkozásra. Azaz a monitor előtt ülő bárminemű tevékenysége nélkül is kiszolgáltatottá válhat a számítógép.
Fontos (important) – Hasonló körülmények esetén kapja ezt a besorolást egy szoftverben felfedezett hiba, ami annyival „tud” kevesebbet, hogy nem használható ki automatikusan. Egy ilyen sérülékenység kiaknázásához a támadónak rá kell vennie a felhasználót, hogy kattintson egy linkre, megnyisson egy weboldalt, futtasson egy csatolmányt vagy állományt.
Mérsékelten fontos (moderate) – A fentiekbe nem beletartozó hiba.



[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/egazdasag/dotkom/2010/03/05/8-javitas-a-windows-es-office-hibakra/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]

További Dotkom

Hirdetés

Népszerű

Hirdetés

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Hirdetés

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés