Dotkom
Legnagyobb felvásárlására készül a Canon
A Canon 730 millió eurót fizet az Oce nevű holland cégért. Ezzel az egyebek között irodai eszközöket gyártó cég élete legnagyobb felvásárlására készül.
A Canon megegyezett az Oce nevű cég felvásárlásáról nagyjából 730 millió euróért, hogy megszilárdítsa vezető szerepét az irodai eszközök globális piacán – adta hírül a Bloomberg. A Canon 8,60 eurót fizet részvényenként, hetven centtel többet az Oce utolsó záróáránál – közölte a Tokió központú Canon.
Az ügylettel a Canon legnagyobb felvásárlására készül. A Ricoh, Japán második legnagyobb irodai eszközöket gyártó cége a múlt évben szerezte meg az Ikon Office Solutions nevű vállalatot 1,62 milliárd dollárért, megerősítve sales és szolgáltatások üzletágát az USA-ban.
A Canon valószínűleg ezzel ellentámadásba lendült az Ikon felvásárlása után – vélik elemzők. Hozzáteszik: a vállalatnak amerikai működését kellene megerősíteni, hogy megerősítse piaci részesedését a régióban, és felvegye a versenyt az olyan cégekkel, mint a Xerox.
A Canon, amely tanulmányozza az akvizíció hatását az üzleti eredményeire, 65 millió euróért fog vásárolni elsőbbségi részvényeket a holland cégtől. A Canon azt is tervezi, hogy újrafinanszírozza az Oce rövid- és hosszú távú részvényeit, ha szükséges.
Az Oce egy elkülönült divízió lesz a globális Canon szervezeten belül – közölte a holland cég vezérigazgatója, Rokus van Iperen. Hozzátette: a tranzakció értéke 1,5 milliárd euró, ha hozzáadjuk a vállalat kintlévőségeit és más kötelezettségeket.
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/egazdasag/dotkom/2009/11/16/legnagyobb-felvasarlasara-keszul-a-canon/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]





