Dotkom
Fujitsu: eredmények
Az átalakítási költségek növekedése és a vállalatok költségcsökkentései miatt romlottak a Fujitsu eredményei.
A Fujitsu Ltd. beszámolója szerint az év első negyedében gyarapodott a vállalat vesztesége az átalakítási költségek növekedése és a telefonvállalatok költségcsökkentései miatt.
A WorldCom Inc. korábbi szállítója 56,4 milliárd jenes (479 millió dollár, részvényenként 28,19 jen) nettó veszteséget halmozott fel a június 30-ával végződő pénzügyi negyedévében, míg korábban 55,4 (részvényenként 28,04) milliárd volt a deficitje. Az árbevétel 9,8 százalékkal, 983 milliárd jenre esett vissza – írja a Bloomberg.
A beszámoló szerint a vállalat 25,9 milliárd átszervezési költséget könyvelt el a negyedévben, emellett 3,8 százalékkal csökkentette az idei üzleti évre szóló árbevétel-előirányzatát.
A Fujitsu távközlési felszereléseinek eladásai tavaly óta 46 százalékot estek, 47,6 milliárd jenre. A rendszerszolgáltatások értékesítése 2 százalékkal csökkent 393 milliárd jenre. A divízió 866 milliós profitról számolt be. A Fujitsu chip és folyadékkristályos kijelzőinek eladásai 14 százalékkal 161 milliárd jenre estek. A divízió vesztesége 7,4 milliárd jen.
A mobil és IP hálózatokból származó eladási adatok 28,6 százalékkal kevesebbet, azaz 43,6 milliárd jent mutattak. A merevlemez eladások 32,3 százalékkal 43,7 milliárd jenre romlottak. A szerverekből származó eladások 19 százalékkal, 93,5 milliárdra zuhantak.
A telekommunikációs felszereléseket gyártó vállalat részvényeinek jegyzése 6 százalékot esett 725 jenre, január óta pedig 24-et.
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/egazdasag/dotkom/2002/07/28/fujitsu-eredmenyek/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]





