Dotkom
IVSZ: nem a kulturális járulék kiterjesztésére
A kulturálisjárulék-fizetési kötelezettség kiterjesztése az internet-hozzáférési szolgáltatásra tovább nehezítené Magyarországon az információs társadalom kiépítését és növelné a lemaradást az uniós átlagtól, ezért felszólítjuk a kormányt, hogy javaslatát haladéktalanul vonja vissza – jelentette be az Informatikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ).
A szervezet szerint e megoldással újabb burkolt adóemelésre készül a kormányzat. Meggyőződésünk szerint az elképzelés ütközik az információs társadalom fejlesztési stratégiával és annak céljaival, ezért annak bevezetése ellen tiltakozunk – mondta Keresztesi János, az IVSZ elnöke. Azt is hangsúlyozta: senkinek nem lehet érdeke, hogy egy húzóágazatból visszahúzó ágazatot csináljon. Az IVSZ aggályosnak tartja továbbá, hogy a témában nem voltak széles körű egyeztetések, amelyeken a szakmai szervezetek kifejthették volna véleményüket.
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/egazdasag/dotkom/2008/04/10/ivsz-nem-a-kulturalis-jarulek-kiterjesztesere/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]





