Dotkom
Kína okostelefon nagyhatalom lett
De nem gyártásban, hanem OS regisztrálásban is. A kelet-ázsiai országban ma már több okostelefont élesítenek be naponta, mint az Államokban.
Sejteni lehetett, hogy valamikor a közeljövőben megelőzi Kína az Egyesült Államokat az okostelefon tulajdnosok számában, hiszen a világ legnépesebb országáról beszélünk, ahol hatalmas a felvevő piac. Februárban, Kínában több iOS-es és androidos telefont aktiváltak, mint az Államokban. A növekvő tendenciára (és az amerikai csökkenőre) jellemző, hogy tavaly ilyenkor mindösszesen 9% volt Kínában ez az érték, az Államokban pedig globálisan 31%, de mára ez az USA-ban lecsökkent 21%-ra, míg a távol-keleti ország feltornázta magát 24%-ra. Kína 2011 elején csak a 10. helyezett volt az aktiválók országai közül, az év végére viszont majdnem mindenkit beelőzve már a 2. helyet szerezte meg magának, most pedig okostelefon-aktivátor nagyhatalom lett.

[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/kutyuk/2012/03/22/kina-okostelefon-nagyhatalom-lett/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]





