Connect with us
Hirdetés

technokrata

Az LG nem teljesít olyan jól

Dotkom

Az LG nem teljesít olyan jól

A dél-koreai vállalat kiadta a 2011. harmadik negyedévének piaci jelentését.

A szeptember 30-ával zárult időszak szerint az LG mobiltelefon részlegnek sorozatban immár hatodjára (azaz másfél éve) kell azzal szembesülnie, hogy veszteséges. A nyereség leginkább a háztartási készülékekből és a légkondicionáló berendezésekből származik. Az otthoni szórakoztatás iparágában több síkképernyős tévét adtak el, mint valaha (6.8 millió db). Erősödött a high-end kategóriás 3D házimozirendszer értékesítése és a LED-LCD tévék eladása is.

Az LG mobilrészlege viszont egyáltalán nem teljesített jól, ezek értékesítése mintegy 8.5 százalékkal csökkent a tavalyi harmadik negyedévhez képest, eközben még közel 129 millió dollárnyi üzemi veszteséget is el kellett szenvednie a cégnek ebben a szegmensben. Ettől még az LG Optimus LTE megjelentetése tervbe van véve. Elmondhatjuk, hogy ha az LG nem gyártana telefonokat, akkor egy nyereséges vállalkozás lenne, így viszont a mobilrészlege lehúzza a többi osztályt is.



[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/egazdasag/dotkom/2011/10/26/az-lg-nem-teljesit-olyan-jol/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]

További Dotkom

Hirdetés

Népszerű

Hirdetés

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Hirdetés

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés