Dotkom
Ringbe száll Szlovéniában a Magyar Telekom
A cég átvilágítását és valamennyi körülmény figyelembevételét követően a T-Hrvatski Telekom d.
d. igazgatósága úgy döntött, hogy nem tesz ajánlatot a Telekom Slovenije 49,13 százalékos részvénycsomagjára – adta hírül a horvát cég közleményére hivatkozva a Bloomberg. A szintén a Deutsche Telekom többségi tulajdonában lévő cég visszalépése után már bizonyos, hogy a német csoporthoz tartozó társaságok közül a Magyar Telekom nyújt majd be ajánlatot a szlovén vállalat privatizációs pályázatán.
A határidő ma jár le a pályázatok benyújtására, az utolsó körbe összesen hét pályázó került be a most visszalépő horvát céggel együtt. Az elemzők kezdetben jelentős kockázati tényezőként kezelték a Magyar Telekom indulását, hiszen az akvizíciót követően nagy az esély arra, hogy csökken az alapvetően osztalékpapírként számon tartott részvény osztaléka, s így árfolyama. A jelek szerint azonban időközben a Magyar Telekomnak sikerült meggyőznie az elemzőket arról, hogy csak olyan üzletbe száll be, amelyik jelentős értékteremtési potenciállal rendelkezik. Ez pedig Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom elnök-vezérigazgatója lapunknak adott korábbi nyilatkozata szerint (Napi, 2007. december 17.) előbb-utóbb tükröződik a részvények árfolyamában.
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/egazdasag/dotkom/2008/01/03/ringbe-szall-szloveniaban-a-magyar-telekom/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]





