Connect with us
Hirdetés

technokrata

Továbbra is dinamikusan emelkedik a mobilbanki szerződéssel rendelkezők száma

Dotkom

Továbbra is dinamikusan emelkedik a mobilbanki szerződéssel rendelkezők száma

A megelőző egy év alatt a lakossági ügyfelek száma 56%-kal, a vállalati ügyfelek száma 43%-kal nőtt.

A GKI Gazdaságkutató Rt. és a T-Mobile – a Sun Microsystems Kft.-vel együttműködve – negyedévente felméri a vállalati Internet-használati szokásokat, a hazai elektronikus gazdaság fejlődését. Jelen összefoglalóban a pénzügyi szektor Internet-gazdasággal összefüggő jellemzőit mutatjuk be.

Mobilbank
Mobiltelefonos banki szolgáltatásokra (SMS értesítésekre és aktív mobiltelefonos szolgáltatásokra) szóló szerződéssel 2005. december 31-én több mint egymillió lakossági és 93 ezer vállalati ügyfél rendelkezett. A megelőző három hónap során a lakossági ügyfelek száma 15%-kal, egy év alatt pedig 56%-kal növekedett. A mobilbanki szolgáltatást igénybevevő vállalati ügyfelek száma egy negyedév alatt 10%-kal, 12 hónap alatt pedig 43%-kal nőtt.

A mobilbanki szolgáltatással rendelkező bankoknál az ilyen szerződéssel rendelkező lakossági ügyfelek aránya 16,6% volt a negyedik negyedév végén, míg a vállalati ügyfelek 15,9%-a használta a mobiltelefont banki szolgáltatások igénybevételére.

A GKI előrejelzése alapján a lakossági mobilbanking ügyfelek száma 2006 végére megközelítheti az 1,3 milliós darabszámot.

Webkártya
Az internetes kereskedelem fejlődését segíthetik azok a virtuális bankkártyák, amelyek kizárólag Interneten keresztüli vásárlások lebonyolítására használhatók. Ezen úgynevezett webkártyák számának megadásával az online módon vásárló ügyfél kiküszöböli a saját bankkártya-számmal való visszaélés lehetőségét, hiszen elkülönült kártyaszámot használ az internetes vásárlásokra. A webkártyán elérhető pénzösszeget a tulajdonos tetszése szerint tudja változtatni, és általában csak a vásárlás lebonyolítását megelőzően helyez el pénzt a kártyán.

2005. december 31-én körülbelül 65 ezer webkártya (kizárólag internetes fizetésre alkalmas kártya) volt használatban, ez 8%-kal több mint egy negyedévvel korábban és 88%-kal több mint egy évvel korábban. A webkártyák száma folyamatosan emelkedik, de számuk még így is alacsony akár a lakosság számához, akár a bankkártyákhoz viszonyítva.

A kutatás
A felmérés 2006 márciusában történt a pénzügyi szférán belül önkitöltős kérdőívekkel megkérdezve a hitelintézeteket a 2005 negyedik negyedéves adatokról és a várakozásokról. Mérlegfőösszeg alapján a bankok 61%-a a képviseltette magát a felmérésben.



[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/egazdasag/dotkom/2006/06/26/tovabbra-is-dinamikusan-emelkedik-a-mobilbanki-szerzodessel-rendelkezok-szama/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]

További Dotkom

Hirdetés

Népszerű

Hirdetés

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Hirdetés

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés