Dotkom
Siemens: ´éles´ RFID-alkalmazás az Otto-nál
Csökkenő veszteségek, követhető termékek.
A csomagküldő kereskedelem egyik nagynevű képviselője, a német Otto cég a Siemens RFID-megoldását alkalmazza hamburgi áruelosztó központjának működtetésében. Az éles alkalmazást megelőző tesztüzem 2004. augusztusában kezdődött, és bizonyította a rádiófrekvenciás azonosító címkék gazdaságosságát, illetve a szállítási „veszteségek” csökkenését. Ugyanis a címkékkel ellátott, nagyobb értékű árucikkek, mint például a mobiltelefonok, kamerák, ékszerek útját így pontosan követni lehetett a központi raktár és az értékesítő kereskedelmi pontok között, illetve az „elhullás” helyét megállapítani.
Egyelőre az Otto mintegy 2 millió cikkre kiterjedő kínálatából 80.000 cikket vontak be az alkalmazásba, de ha az RFID-transzponderek ára, mint remélik, 30 eurócent alá csökken, a szortiment felére kiterjesztenék az alkalmazást.
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/egazdasag/dotkom/2005/07/24/siemens/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]





