Connect with us
Hirdetés

technokrata

A Fujitsu ráerősít a notebook piacra

Dotkom

A Fujitsu ráerősít a notebook piacra

A Fujitsu háttértároló és PC részlege új laptopokat és új, notebookba szánt winchestereket jelentett be. A bejelentés azért is különösen érdekes, mert három hónappal ezelőtt már leállították az asztali gépekbe szánt merevlemezek gyártását.

Az új, 2,5 inch-es notebook winchesterbe 20 GB-os lemezeket szereltek, ennek eredményeként nagyobb adatsűrűséget értek el a korábbi 15 GB-os lemezekkel szemben. Az új eszközt ráadásul nagyobb rázkódásvédelemmel és halkabb működéssel is felvértezték. Az új notebookokban a szállítási nehézségek miatt egyelőre ezek a modellek még nem elérhetőek.

A tervek szerint a Fujitsu megkétszerezi winchestereinek tárolókapacitását, hosszú távon viszont szeretnék elérni a 300 GB-nyi adatsűrűséget egy lemezen.

Az új notebookok a LifeBook C sorozatba illeszkednek bele, 1299 dolláros induló áron az alábbi konfigurációt nyújtja a gyártó: 900 MHz-es Pentium III processzor, 128 MB memória, 20 GB merevlemez, DVD meghajtó és 14 inch-es képernyő. A másik (400 dollárral többe kerülő) modellben már egy 1 GHz-es Pentium III ketyeg, 256 MB memóriával és 20 GB wincesterrel felszerelve, valamint egy CD iró/DVD olvasó és egy 15 inch-es képernyő áll a tartozékban. Mindkét modell rendelkezik USB portokkal.

Elemzők szerint egy, a notebook piac szempontjából hatalmas versenyben levő időben jelenik meg a két új gép (a tavalyi évhez képest 8 százalékos a visszaesés a piacon). A Fujitsu ezért igyekszik a konkurenciához képest alacsonyabb áron kínálni notebookjait.

Tovább
Hirdetés
Kapcsolódó cikkek


[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/egazdasag/dotkom/2001/10/30/a-fujitsu-raerosit-a-notebook-piacra/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]

További Dotkom

Hirdetés

Népszerű

Hirdetés

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Hirdetés

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés