Smart home
Napelemes MP3 lejátszó
Minimalista design, ingyen energia.
Nem fog formatervezői díjat kapni a készülék, az biztos, viszont környezetvédelmi szempontokból jól vizsgázik. A kis készüléket ugyanis nem hálózatról kell tölteni: a napelemmel szerelt lejátszó a naprendszerünk központi csillagából származó sugárzást használja fel energiagyűjtésre. Egyszerűbben: napsütéses időben elég, ha napfény éri, és máris töltődik.
SunBeat – Napfényben verhetetlenA mindössze 2 GB-os kapacitást kínáló MP3 lejátszót az olasz Kiwie Jewel hozta létre – érdekes módon, a cég többi terméke szemnek kedves darab. Cikkünk tárgyát azonban nem sikerült igazán szépre formázniuk, cserébe nem kell elemeket vásárolni bele, illetve az áramszámlánkat sem növeli. Mindezért az olaszok 70 eurót kérnek, ami viszont meggondolandóvá teszi megvételét, hiszen egy 2 GB-os MP3 lejátszóhoz azért 20 ezer forintnál (plusz szállítási költség) olcsóbban is hozzájuthatunk.
A SunBeat névre keresztelt készülék MP3, WMA és U-DISK formátumú állományokat támogat. File-okat rá Windows-ról lehet másolni, egyéb operációs rendszerekkel nem kompatibilis. 4x4x1 centiméteres mérettel és 32 grammos tömeggel bír.
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/kutyuk/smart-home/2009/02/06/napelemes-mp3-lejatszo/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]





