Kütyük
Okostelefon 8 millióért – okosodnak a Vertuk is
A Nokia tulajdonában levő Vertu eddig nem követte igazán az okostelefonok fejlődését. Megelégedett azzal, hogy piszok drága és csak a milliomosok és/vagy diktátorok engedhetik meg maguknak. Ez továbbra is így marad, de picit felzárkózik az okostelefonok táborához.
A Vertu Constellation T mostantól Bluetooth SIG-képes lesz, emellett kapott egy 3,5 hüvelykes (majdnem 9 centi) átmérőjű 640×360-as felbontású AMOLED kijelzőt. A fényképezőgépe 8 megapixeles, vakuja pedig dupla LED-es. A 32 GB tárhelyre nem lehet panasz és természetesen HSPA+ internetkapcsolattal is büszkélkedhet.
Ára még nincsen, de a régebbi modellekből kiindulva az alapgép körülbelül 7.000 dollárról fog indulni (2.1 millió forint) és valahol a 27.000 dollárnál lesz a vége (8.1 millió forint), de utóbbi esetben már aranyozott kivitelről beszélünk.
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/kutyuk/2011/10/05/okostelefon-8-millioert-okosodnak-a-vertuk-is/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]






