Smart home
Nyomkövetőt raknak az angol gyerekekre
A Wales-i gyerekeket egy kísérleti projekt keretein belül, a buszon műholdon fogják követni, és arra bátorítják őket, hogy jelentsék fel barátaikat, ha nem megfelelően viselkednek.
A tervet kísérleti jelleggel vezetik be hat Észak-Wales-i megyében, hogy megelőzzék az antiszociális viselkedést az iskolabuszokon. A tanulóknak egy fényképes mágneskártyát kell majd használniuk le- és felszálláskor, a szülők pedig a neten nyomon követhetik gyermekük mozgását.
A projekt készítőinek reményei szerint kevesebb lesz a lógás, és a sofőrök panaszai a rosszul viselkedő gyerekekre is csökkenni fog. A tervezetnek még részét képezik a “busz angyalai”, olyan 14 év feletti fiatalok, akik jelentik az incidenseket, vagy ha a diákok rosszul viselkednek, írta meg a Telegraph.
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/kutyuk/smart-home/2011/04/01/nyomkovetot-raknak-az-angol-gyerekekre/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]






