Connect with us
Hirdetés

technokrata

Tajvan ontja magából az okostelefonokat

Kütyük

Tajvan ontja magából az okostelefonokat

Piacra dobják a Gigabyte Communications régóta várt 3G okostelefonját Tajvanon, a karcsú GSmart S1200 kézikészüléket.

A telefon 3,1 hüvelykes érintésérzékeny szélesvásznú VGA kijelzővel rendelkezik, és Windows Mobile 6.1 operációs rendszerre épül. Hónap végéig már Kína, Hongkong, Szingapúr, és Tajvan lakosai mind hozzájuthatnak. A későbbiekben kiterjesztik az árusítást egész Ázsiára, majd Európára. A vékony kialakítású készülék 11,4 milliméter vastag, 105,5 mm hosszú, és 52 mm széles. Qualcomm 7200 chip került bele, és 3 megapixeles kamerával szerelték fel. A készülék áráról nem közöltek részleteket.

A GSmart S1200 a korszak egy jellegzetes okostelefonja, iPhone-szerű kialakításával, és módosított Windows Mobile OS felhasználói felületével. Az okostelefonok piaca robbanásszerűen növekedett idén, a gazdasági visszaesés ellenére. A boltot lassan kezdik ellepni a Google Android operációs rendszerére épülő okostelefonok, és a PC gyártók is egyre nagyobb érdeklődéssel tekintenek a mobiltelefon iparra, írta meg a Yahoo! News.

Az Acer felvásárlások útján már be is került ebbe a szegmensbe, és be is jelentette első modelljeit. Az Intel mindent megtesz azért, hogy kis energiafogyasztású Atom processzorait az okostelefonokba is bekerülhessen. Az Asustek Computer a GPS gyártó Garmin céggel közösen tervez bekerülni a piacra. Ezek a cégek elsősorban a HTC mintáját követik, aki korán belevetette magát az okostelefonok gyártásába, és leginkább a Windows Mobile-ra építi készülékeit.



[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/kutyuk/2011/04/01/tajvan-ontja-magabol-az-okostelefonokat/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]

További Kütyük

Hirdetés

Népszerű

Hirdetés

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Hirdetés

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés