Garázs
A világ legtisztább kisautója a Hyundai-től
Genfben mutatkozik be a frissített Hyundai i20. Új dízelmotort kap.
Az i20-ra is rávasalja az egységes márkaarculati elemeket a Hyundai, a frissített kisautó a Genfi Autószalonon mutatkozik be. Nemcsak az autó arca, hanem a hátulja is átalakul, ide új lökhárító és lámpaburák kerülnek.
A legnagyobb újdonság, hogy a kínálatban megjelenik egy új, háromhengeres, 1,1 literes dízelmotor, amelynek teljesítménye 75 lóerő. A Hyundai-féle Blue Drive technológiák alkalmazásának hála a kilométerenkénti szén-dioxid-kibocsátás mindössze 84 gramm, amelynél kevesebbet egyetlen, hagyományos hajtásláncos autó sem tud a Hyundai szerint.
Jön egy erősebb, 1,4 literes dízelmotor is 90 lóerős teljesítménnyel és 96 grammos kilométerenkénti szén-dioxid-kibocsátással. További részletek a héten.
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/garazs/2012/03/05/a-vilag-legtisztabb-kisautoja-a-hyundai-tol/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]





