Connect with us
Hirdetés

technokrata

Az okostelefonok leterhelik a mobilhálózatokat

Kütyük

Az okostelefonok leterhelik a mobilhálózatokat

A vártnál nagyobb mértékben terhelik le az okostelefonok a szolgáltatók hálózatait, derül ki egy tanulmányból.

Bár az okostelefonok adatforgalma kisebb, mint a szintén a mobilhálózatokon keresztül az internetre kapcsolódó laptopok által generált forgalom, a vártnál nagyobb mértékben terhelik le a szolgáltatók hálózatait, derül ki az Airvana nevű cég tanulmányából. Ennek oka az Airvana szerint az, hogy az okostelefonok ugyanakkora mennyiségű adat továbbításához nyolcszor akkora mértékben veszik igénybe a hálózatok erőforrásait, mint a laptopok, írja a Reuters.

Az iSuppli piackutató cég szerint az okostelefonok eladása néhány éven belül meg fog duplázódni, és míg jelenleg körülbelül kétszázmillió ilyen készüléket értékesítenek évente világszerte, 2013-ban már több mint négyszázmilliót fognak eladni belőlük.

Tovább
Hirdetés
Kapcsolódó cikkek


[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/kutyuk/2011/04/01/az-okostelefonok-leterhelik-a-mobilhalozatokat/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]

További Kütyük

Hirdetés

Népszerű

Hirdetés

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Hirdetés

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés