Kütyük
Ezen a héten is elbocsát a Nokia
A finn mobilgyártónál tovább folytatódnak a leépítések.
Alig néhány napja számoltunk be arról, hogy a finn vállalat átszervezéseket hajt végre a Finnországban és Dániában működő kutatási és fejlesztési részlegeinél, és ennek következtében a finn Ouluban mintegy kétszázharminc ember veszíti el az állását, a dán fővárosban, Koppenhágában pedig körülbelül száz alkalmazott kerül utcára.
Sajnos ezúttal is rossz hírek érkeztek a Nokiától, a cég ugyanis hivatalosan bejelentette, hogy Japánban vissza kívánja fogni a kutatási és fejlesztési tevékenységeit, melynek keretein belül a cég japán központjából 220 ember kerül utcára. Ez a létszám a Nokia jelenlegi kutató-fejlesztő táborának valamivel több mint 1 százalékát teszi ki.
A Nokia sietett leszögezni, hogy továbbra sem hagy fel a Japánban folytatott fejlesztési tevékenységekkel, valamint hangsúlyozta, hogy a leépítések egyáltalán nem érintik a Nokia Siemens Networks (hálózati infrastruktúra), illetve a Vertu (luxusmobilok) japán érdekeltségeit.
Világszerte több mint tizenhétezren dolgoznak a Nokia R&D részlegein. A világ nagyvállalatai közül egyébként csak a Toyota fordít nagyobb összeget kutatás-fejlesztésre, mint a Nokia: a japán autós cég 8,9 milliárd dollárt, a finn mobilgyártó pedig 8,7 milliárd dollárt költött el ezen a területen a múlt évben.
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/kutyuk/2011/04/01/ezen-a-heten-is-elbocsat-a-nokia/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]






