technokrata

Rossi a Ducatinál

Garázs

Lelép a Doktor a Yamahától. Talma hatodik lett Brnóban.

Hatodik lett (a 16. kockából rajtolva) Talmácsi Gábor Brnóban, a gyorsasági-motoros világbajnokság tizedik versenyhétvégéjén, a Moto2 kategóriában. A Cseh Nagydíjat a spanyol Elias (Gresini) nyerte a japán Takahasit (Tech3) és az olasz Iannonét (Fimmco), Talma csapattársát megelőzve. Összetettben Elias fölényesen vezet, Talmácsi a kilencedik.

A nyolcadliteresek mezőnyében a spanyol Terol (Bancaja, Aprilia) nyert, összetettben honfitársa, Marquez (Red Bull, Derbi) áll az élen. MotoGP-ben is spanyol győzelem született Lorenzo (Yamaha) révén, csapattársa, Rossi az ötödik helyen zárt. Második Pedrosa (spanyol, Honda), harmadik Stoner (ausztrál, Ducati) lett. Lorenzo vb-címe szinte biztos. A sérülése miatt sokat kihagyó Rossi ötödik, de nem ez a nagy hír vele kapcsolatban.

Hanem az, hogy hét év után, a szezon végeztével Ducatira cseréli a Yamahát. A 31 éves olasz, a kilencszeres világbajnok Doktor két idényre szerződött a bolognai gyártóhoz. A japánokkal négy elsőséget szerzett.