Kütyük
Harmadik Magyarországi PHP Konferencia
Az előző két év hasonló eseményei után, az igen sikeres PHP RoadShow rendezvények tapasztalatait ötvözve a szokásos szervezői csapat készül a konferenciára.
A Neumann János Számítógép-tudományi Társaság Webalkalmazások Fejlesztése Szakosztálya az ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola kiemelkedő támogatásával – immár hagyományosan – megrendezi a Harmadik Magyarországi PHP Konferenciát. A helyszín ezúttal is az iskola 1146, Budapest, Cházár A. u. 10. szám alatt található épülete, az időpont 2005. március 12., szombat.
A konferencia programja
A programot három párhuzamos szálon futó előadások alkotják, melyek között adatbázis kezelési kérdésektől kezdve, tervezési mintákon és módszertanokon át kész keretrendszerekig és tartalomkezelőkig számos szakmai téma kerül terítékre. Ezúttal kiemelt szerepet kapnak a PHP-hez szorosan nem kapcsolódó, ám a korszerű webfejlesztés alapkérdéseit jelentő CSS és diszkrét JavaScript technológiák, illetve a segítséggel élők számára is használható webhelyek kialakításának módszerei. A programban helyet kapott az információvédelem kérdése is.
A rendezvényre hazánkba látogat két külföldi vendégelőadó is, a PHP-s körök elismert szaktekintélyei. Derick Rethans a nemzetközi környezetben is jól működő webhelyekről és a teljesítményoptimalizálásról beszél majd, Lukas Smith a PEAR kódkönyvtárat mutatja be, illetve az adatbázis absztrakcióról tart előadást.
A rendezvény látogatása ezúttal is ingyenes lesz, ám a később elindított regisztrációhoz kötött, a helyszín maximális befogadóképessége által korlátozott. Egyelőre a rendezvény hírlevelére iratkozhatnak fel azok, akik semmiképpen sem szeretnének lemaradni a szakmai programról.
Programozói verseny
A rendezvény kapcsán ismét meghirdetésre kerül az ezúttal 2005 5+5k PHP 5 compo névre hallgató programozói verseny, mely értékes nyereményekkel csábítja a tehetségüket megmutatni szándékozó fejlesztőket, hogy szokatlan körülmények között bizonyítsák rátermettségüket.
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/kutyuk/2005/01/17/harmadik-magyarorszagi-php-konferencia/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]





