Garázs
Felvennék az autók, hogy mi történik út közben?
Fekete dobozt kaphatnak az önvezető autók.
Szinte senkinek nem mondunk azzal újat, hogy a repülők tartalmaznak egy fekete dobozt, amely folyamatosan rögzíti az utazás részleteit, így egy esetleges baleset során könnyebben kideríthető, hogy mi okozta a problémát.
Nos, hamarosan akár az önvezető autókba is kerülhet egy fekete doboz, pontosan azért, hogy egy baleset után azonnal kideríthető legyen, hogy az ember vagy a gép felel-e az ütközésért. Mindezt elsőként Németországban vezetnék be, legalábbis, ha elfogadják a közlekedésügyi miniszter javaslatát.
Ez egyben azt jelenti, hogy a robot üzemmódban folyamatosan működne a fekete doboz, míg emberi használat esetén az időpontokat rögzítené a rendszer, azaz, hogy mikor vette át a sofőr az irányítást.
Apropó sofőr, Alexander Dobrindt német közlekedésügyi miniszter szerint a vezetőnek akkor is figyelnie kell az útra, ha épp az automatika vezető, sőt az ülését sem hagyhatná el. Bár ez egyelőre csak terv, ha minden megfelelően halad, már akár a nyár folyamán elfogadhatja a német parlament.
Forrás: Index
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/garazs/2016/07/19/felvennek-az-autok-hogy-mi-tortenik-ut-kozben/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]






