technokrata

Bemutatkozott Talmácsi utódja

Garázs

Sebestyén Péter révén újra van magyar induló a gyorsaságimotoros-világbajnokságon.

A gyorsaságimotoros-világbajnokság harmadik versenyét rendezték Portugáliában (száraz, napos időben). Ami a MotoGP-t, a királykategóriát illeti, nyert Pedrosa a szezon eddigi két futamgyőztesét, Lorenzót és Stonert maga mögé utasítva. Rossinak ezúttal is be kellett érnie egy gyengébb, jelesül ötödik helyezéssel.

Pedrosa sokáig a pole-ból startoló vb-címvédő, Lorenzo mögött utazott, majd a hondás spanyol három körrel a vége előtt kielőzte a yamahás spanyolt, így pályafutása első sikerét aratta Estorilban. Az olasz-olasz meccsen Dovizioso a legutolsó körben tréfálta meg a kilencszeres világbajnok Doktort.

3. Stoner 40

A Moto2 géposztályban Bradl állhatott a pódium legfelső fokára. A pontverseny korábbi éllovasa, Iannone a 14. kockából rajtolva vezetett, de elcsúszott, s csúnyán visszaesett. Takahasi az egy hete közúti balesetben életét vesztő öccsét gyászolva lett harmadik, kalap le.

3. Corsi 37

A nyolcadlitereseknél Terol háromból háromnál tart. A 16 éves Sebestyén Péter révén ismét volt/van magyar vb-induló (miután Talmácsi Gábor ugye 10 év után kispadra került). Sebestyén eldobta KTM motorját az időmérőn, a versenyen pedig a 23. helyen végzett – lesz még jobb.