technokrata

Stoner belecsapott

Garázs

Elrajtolt a gyorsaságimotorosok vb-szezonja, Rossi és a Ducati még beteg.

Stoner első versenyhétvégéje a Repsol Honda csapatnál tökéletesebbre nem is sikeredhetett volna, hiszen a szabadedzésektől fogva az időmérőn át a futamig uralkodott, esélyt sem hagyott másnak, megérdemelten győzött a reflektorfényben. A MotoGP yamahás címvédőjének, Lorenzónak be kellett érnie egy második hellyel, Pedrosának egy harmadikkal. Valentino Rossi? Csak hetediknek cammogott be a Ducatival.

A Losail pályán (melegben, szárazon) a másik két tavalyi világbajnok pórul járt: Elias és Marquez is (ki)esett. Előbbi nyerte ugye a 2010-es Moto2-t, utóbbi a 125-ösök sorozatát, idén pedig mindkettő egy osztállyal feljebb próbál szerencsét (Elias mondjuk visszatérve a királykategóriába). Amúgy most a Moto2-eseknél és a nyolcadlitereseknél is papírforma rajt-cél győzelem született Bradl és Terol révén.