Garázs
Horror baleset a DTM-ben
Az Audi rommá tört, a pilóta egy karcolás nélkül megúszta.
Óriási baleset történt a német túraautó-bajnokság (DTM) adriai versenyén. Az első kör végén a célegyenes elején összeakadt a német Maro Engel Mercedese és a francia Alexandre Premat Audija, utóbbi megpördült, felborult, a levegőbe repült, párat szaltózott, s az oldalára dőlve állapodott meg a bokszutcával szemközti szalagkorlátnak támaszkodva. Rommá törve.
Premat sértetlenül szállt ki a roncsból, kivizsgálásra azért bevitték a kórházba. A szezon utolsó előtti, észak-olaszországi futamán amúgy Timo Scheider révén összejött a szezon második Audi-sikere. A címvédő a 15. helyről rajtolt. Összetettben Bruno Spengler visszavette a vezetést a szintén Mercedes-pilóta Paul di Restától.
Szezonzárás november 28-án, Shanghajban.
A verseny végeredménye (élcsoport):
1. Scheider (német, Audi) 1:15:01.965 ó
2. Paffett (brit, Mercedes) + 8.912 mp
3. Spengler (kanadai, Mercedes) + 9.738
Állás egyéniben (élcsoport):
1. Spengler 66 pont
2. Di Resta (brit, Mercedes) 63
3. Paffett 57
Csapatban:
1. Salzgitter AMG Mercedes 123
2. Laureus AMG Mercedes 66
3. Audi Sport Team Abt 65
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/garazs/2010/11/01/horror-baleset-a-dtm-ben/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]





