Connect with us
Hirdetés

technokrata

Nem gyártják tovább a BMW M5-öt

Garázs

Nem gyártják tovább a BMW M5-öt

Legalábbis az aktuális generációt. Jön az új, duplaturbós motorral.

Befejeződött a BMW M5 ötödik generációjának gyártása, mely mind közül a legsikeresebbnek bizonyult. Összesen 20 548 darab készült, ebből 1025 kombi, amely népszerűtlenségére tekintettel eltűnik a kínálatból.

Búcsúzik az ötliteres V10-es motor is, amely akár 320 körüli tempóra is képes lett volna felgyorsítani az autót, ha szokás szerint nem korlátozta volna az elektronika.

Jön helyette az X5 és X6 M-ből már ismert, 4,4 literes, duplaturbós V8-as, hogy így a történelemben először közvetlen konkurense legyen egymásnak egy Alpina- és BMW-féle sportmodell. Az Alpina már elkészült a jövőre piacra kerülő B5 Biturbóval, amelybe ugyanez a blokk került.



[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/garazs/2010/07/09/nem-gyartjak-tovabb-a-bmw-m5-ot/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]

További Garázs

Hirdetés

Népszerű

Hirdetés

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Hirdetés

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés