E-gazdaság
Kisebb lehet az infláció, ha tartósan alacsony lesz az olajár
Ha 2015-ben tartósan alacsony marad a kőolaj ára a nemzetközi piacokon, akkor az éves infláció a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) által korábban hivatalosan előre jelzett 1,8 százaléknál is kisebb lehet – közölte a tárca szerdán az MTI-vel.
A közlemény emlékeztet, hogy tavaly az év egészében mínusz 0,2 százalék volt az infláció mértéke, miután a rezsicsökkentéseknek köszönhetően decemberben is az árszínvonal mérséklődése volt megfigyelhető. Az NGM szerint a trend tovább folytatódik, az idén év elején is alacsony inflációs érték várható, amelyet elsősorban a csökkenő olajárak és az Európa-szerte tapasztalt mérsékelt inflációs környezet okoz.
Forrás: MTI
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/egazdasag/2015/01/21/kisebb-lehet-az-inflacio-ha-tartosan-alacsony-lesz-az-olajar/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]






