Kütyük
Csökkenti termelését a Nokia
A Nokia szerdán bejelentette, hogy csökkenti termelését a fő üzemének számító finnországi Salo gyárában, mivel jelentősen megcsappant a kereslet a mobiltelefonok iránt.
A mobiltelefonok eladásai várakozások szerint jelentősen csökkenni fognak, mert a felhasználók a gazdasági válság közepette nem tervezik új készülékek beszerzését.
A legnagyobb mobiltelefon-gyártó 700 millió euróval tervezi csökkenteni a Salo-i üzem kiadásait, és működési költségeit. A Salo-i gyáregységben a Nokia ideiglenesen leépíti az összes dolgozóját, mind a 2500 embert, egy rotációs elv alapján. Ez azt jelenti, hogy egy időben a dolgozók 20-30 százaléka lesz kényszerszabadságon. A németországi Bochumban lévő Nokia gyár tavalyi bezárása után a Salo-i üzem az utolsó mobiltelefon-gyár Nyugat-Európában, írja a Reuters.
Iparági szakértők és elemzők szerint az okostelefon piacon, ahol a Nokia piacot vesztett az Apple-val és a RIM-mel szemben, idén 10-20 százalékos növekedés várható, annak ellenére, hogy az egész iparág lejtmenetben van.
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/kutyuk/2011/04/01/csokkenti-termeleset-a-nokia/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]






