Connect with us

technokrata

Hogyan tudjuk a lehető leghatékonyabban bebiztosítani ingatlanunkat?

lakásbiztosítás

LifeStyle

Hogyan tudjuk a lehető leghatékonyabban bebiztosítani ingatlanunkat?

Hogyan tudjuk a lehető leghatékonyabban bebiztosítani ingatlanunkat?

Sokféle biztosítás létezik, vannak közöttük kötelezőek és erősen ajánlottak, de opcionálisan választhatóak is. Minél több oldalról biztosítjuk be magunkat, annál jobban enyhíthető a kár baj esetén.

Pláne, hogy egyre többet halljuk a híradásokból, hogy nem volt bebiztosítva egy ingatlan, és így nem tudnak a költségek megtérülni. Előfordulhat azonban az is, hogy nem a legmegfelelőbb csomagot választjuk: vagy alul- vagy túlértékeljük a biztosítás tárgyát.

Azért, hogy ez ne történhessen meg, érdemes minél több ajánlatot összevetni, és ez alapján mérlegelni. Mai cikkünkben a legjobb lakásbiztosítás megtalálásához adunk tippeket. Ebben segítségünkre lehet a CoverMe felülete, amely biztosítási termékek összehasonlítását végzi.

Első lépés: a biztosítási összeg kalkulálása

Az egyik legfontosabb, hogy a biztosítás fedezze az ingatlanod és ingóságaid értékét. Ez nem a piaci ár, hanem az, ami egy esetleges helyreállításhoz szükséges. Vagyis se alulértékelni, se túllicitálni nem érdemes, mert egyik sem éri meg. Többet ugyan fizethetsz, de a biztosító oldaláról ez nem sokat számít.

Azt is mérd fel, hogy az ingatlanodban található ingóságokat, vagyis a bútorokat, elektronikai berendezéseket, értéktárgyakat szükséges-e, illetve lehet-e biztosítani. Ugyanis bizonyos eszközök után egy adott kor felett (vásárlás idejét számítva) már nem fizet a biztosító.

Mielőtt nekilátnál a kalkukációnak, derítsd ki, hogy miből épült a lakásod, milyen a tető típusa és az ingatlan kora. Ezek mind befolyásoló tényezők a díj kiszámítása során.

Káresemények, amelyekre kiterjed a lakásbiztosítás

A következő feladat annak a rögzítése, hogy milyen káreseményeket érintsen a biztosítás. Ezek lehetnek elemi (vihar, árvíz, földrengés, jégeső), tűz- és vízkárok, betörések, különleges vagyontárgyak ellopása, de balesetek is. Ide akár a lakásasszisztencia szolgáltatást is be lehet vonni.

Önrész és biztosítási limit – mivel számolj?

Ha klasszikus lakásbiztosításról beszélünk, akkor általában lehet önrésszel is számolni. Ez egy olyan összeg, amit lehet, hogy ki kell fizetned, ha esetleg káresemény történne. A biztosítási limit pedig nem más, mint a maximum kifizetési összeg. Ezt leginkább speciális károknál, többek között csőtörésnél alkalmazzák.

Kellenek-e kiegészítő biztosítások?

Az tény, hogy a biztosítók által kínált csomagok általában csak az elemi károkat foglalják magukba. Ezért érdemes átnézni, hogy milyen kiegészítők lehetségesek, és azok közül is a legfontosabbakat célszerű beemelni a díjkalkuláció során.

Amikor az összehasonlítás következik, vagyis annak a mérlegelése, hogy melyik csomag lenne számunkra megfelelő, akkor érdemes utánanézni a kárrendezés folyamatának. Jó tudni, hogy mennyire gyors és mennyire rugalmas. Ezek ismeretében már körültekintően tudsz döntést hozni. A legfontosabb, amit mindig tarts szem előtt, hogy az anyagi biztonságodat védje a biztosítás.


További friss híreket talál a Technokrata főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

További LifeStyle

Hirdetés
Hirdetés

Népszerű

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Kütyük

Smart-TV

A Sony új generációs kijelző rendszert fejlesztett

2025. március 17. hétfő
telefontok
Samsung Galaxy Ring z

Kütyük

Samsung Galaxy Ring: a jövő technológiája az ujjadon

2025. február 23. vasárnap
gopro fejpánt kiegészítő

Kütyük

Turbózd fel a GoPro-t!

2025. február 23. vasárnap
hajtható

SmartPhone

Bemutatkozott a világ első háromba hajtható okostelefonja

2025. február 20. csütörtök

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés
Hirdetés