Kütyük
Vízzel működő mobiltelefonok!?
Itt a legújabb módja annak, hogy hogyan tölthetjük fel lemerült mobiltelefon akkumulátorunkat.

Japán vezető mobil operátora, az NTT DoCoMo mindig is arról volt híres, hogy a legfejlettebb high-tech megoldásokat alkalmazza. Ahogy arról korábban beszámoltunk, az NTT DoCoMo a közelmúltban egy olyan mobiltelefonos üzemanyagcellát mutatott be, melyet metanollal kell utántölteni, most pedig egy olyan áramforrással rukkolt elő, melyet egyszerűen csak tiszta vízzel kell táplálni.
Az Aquafairy-vel közösen kifejlesztett újdonság 3,6 V-os feszültség mellett 800 mAh-t biztosít, ami elegendő ahhoz, hogy feltöltse egy mobiltelefon akkumulátorát. Magyarul a vizet egyelőre nem a telefonba kell tölteni, hanem egy külső, spéci üzemanyagcellás töltő készülékbe, de a fejlesztők szerint nincs már messze az az idő, amikor közvetlenül a telefonok üzemanyagcelláját lehet majd feltölteni vízzel.
Amennyiben minden jól megy, az NTT DoCoMo már 2007-ben megkezdi első ilyen jellegű PEFC (Polymer Electrolyte Fuel Cell) termékének kereskedelmi forgalmazását.
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/kutyuk/2006/07/19/vizzel-mukodo-mobiltelefonok/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]





