Connect with us
Hirdetés

technokrata

8 év után újra szörfözhet a hacker

Kütyük

8 év után újra szörfözhet a hacker

Az 1995-ben elítélt amerikai hacker, Kevin Mitnick 5 éves fegyház után újra használhatja az Internetet.

A híres-hírhedt hacker, Kevin Mitnick az Internet hőskorában, 1995-ben került bíróság elé. Annak idején Mitnick Amerikában a legveszélyesebb számítástechnikai bűnözők közé tartozott. Többek között behatolt a Sun Microsystems és a Motorola hálózatába is.

Büntetése alatt könyvet írt, mely “The Art of Deception” (a csalás művészete) néven jelent meg, jelenleg saját műsorral rendelkezik egy rádióadónál, és nemrég céget is alapított. A Defensive Thinking (védekező gondolkodásmód) biztonsági tanácsadó cég, mely Mitnick korábbi tapasztalataiból profitál.

5 év börtön és 3 éves eltiltás után most újra használhatja az Internetet. Mint elmondta: “Tanultam a hibáimból. Rengeteg tervem van a jövőre vonatkozólag, de a hackelés nincs ezek között.”



[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/kutyuk/2003/01/22/8-ev-utan-ujra-szorfozhet-a-hacker/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]

További Kütyük

Hirdetés

Népszerű

Hirdetés

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Hirdetés

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés